Moraine +5 -makuupussi on suunniteltu leutoihin sääolosuhteisiin, ja siinä yhdistyvät mukavuus ja tiiviys MicroThermo-eristeen ja kierrätyspolyesteri-taftivuoren avulla. Muumio-muoto ja "hain evä" -jalanjälki mahdollistavat liikkumisvapauden ja tehokkaan eristyksen. L-muotoinen vetoketju voidaan avata kokonaan ja käyttää peittona. Muita ominaisuuksia ovat hupun pikasäätöinen kiristysnyöri, vetoketjun suojaus, sisätasku ja kompressiosäkki.
| Tuotenimi: | Robens Makuupussi - Moraine II +5°C - vetoketju vasemmalla - navy |
| Valmistaja: | Robens |
| Tuotenumero: | ROB721436 |
| toiminta: | Retkeily |
| sukupuoli: | Unisex |
| mitat (p/l/k): | 2200/800/520mm |
| suositeltu rungon korkeus: | 195cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 260/170/170mm |
| vuodenaika: | All-season |
| Makuupussi: | Untuvamakuupussi |
| eristys: | Synteettinen materiaali |
| mukavuuslämpötila: | +9°C |
| lämpötilaraja: | +5°C |
| äärilämpötila: | -8°C |
| Makuupussi ominaisuudet: | Vetoketju vasemmalla, Ilman lämpökaulusta, Muumion muotoinen |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Sininen |
| Paino: | 945g |
| valmistajan tuotekoodi: | 250288 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5709388149602 |
| Valmistajan sivu: | http://www.robens.de/ |