Voyager 3 EXP -tunneliteltassa on ripstop-polyesteristä valmistettu ulkomateriaali, litteät tolppaholkit ja alumiiniset tolpat. Tilava teltta on vankka valinta, kun huonoa säätä on odotettavissa. Laajennettu kuisti on ihanteellinen varusteiden säilytykseen tai rentoutumiseen huonolla säällä. Vaikka teltta on erittäin tilava, sen paino on silti riittävän kevyt useamman matkailijan käyttöön. Sisäteltassa on suuri O-muotoinen ovi, jonka ansiosta telttaan on helppo mennä sisään ja istua alas kangasta rasittamatta.
| Tuotenimi: | Robens Teltta - Voyager 3 Exp - Green |
| Valmistaja: | Robens |
| Tuotenumero: | ROB721427 |
| toiminta: | Retkeily, Vaellus |
| materiaali: | Komposiitti |
| pakkauskoko (p/l/k): | 460/170/170mm |
| vesipatsas: | 10000mm |
| teltta / teltta / riippumatto tarkoitukseen: | Vaellus |
| telttarakenne: | Tunneli |
| Henkilömäärä: | 3 |
| teltan vähimmäispaino: | 3300g |
| teltan enimmäispaino: | 3800g |
| sisäänkäynnit: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 3800g |
| valmistajan tuotekoodi: | 130408 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5709388144980 |
| Valmistajan sivu: | http://www.robens.de/ |