Kahden hengen Voyager 2 EXP -teltta on vakaa tunneliteltta, jossa on ripstop-polyesteriulkomateriaali, litteät tolppaholkit ja alumiiniseoksesta valmistetut tolpat. Teltassa on suuri, pidennetty kuisti, joka sopii erinomaisesti retkikunnan matkatavaroiden säilyttämiseen tai huonolla säällä rentoutumiseen - asia, jota vaeltajat, pyöräilijät ja muut omatoimiset seikkailijat arvostavat suuresti. Klipsautuvassa sisäteltassa on suuri O-muotoinen ovi, jonka ansiosta telttaan on helppo päästä sisään ja istua siinä kangasta rasittamatta.
| Tuotenimi: | Robens Teltta - Voyager 2 Exp - Green |
| Valmistaja: | Robens |
| Tuotenumero: | ROB721426 |
| toiminta: | Retkeily, Vaellus |
| materiaali: | Komposiitti |
| pakkauskoko (p/l/k): | 430/170/170mm |
| vesipatsas: | 10000mm |
| telttarakenne: | Tunneli |
| Henkilömäärä: | 2 |
| teltan vähimmäispaino: | 3100g |
| teltan enimmäispaino: | 3200g |
| sisäänkäynnit: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 3200g |
| valmistajan tuotekoodi: | 30407 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5709388144973 |
| Valmistajan sivu: | http://www.robens.de/ |