Kupolirakenteen ja lyhyen, poikittaisen harjapylvään yhdistelmä tarjoaa joustavaa asumis-, ruoanlaitto- ja säilytystilaa sekä erinomaisen sisäkorkeuden ja -leveyden, jotta kaksi ihmistä voi istua vierekkäin. Kaksi ovea mahdollistavat helpon pääsyn molemmille leiriläisille, ja eri tavoin avattavat ovet suojaavat sekä tuulelta että vedolta. Sisätolpat on kiinnitetty kattotolppaan teräväkärkisillä tolpilla ja kahdella tukevalla silmukalla.
| Tuotenimi: | Robens Teltta - Aster 2 Pro - Green |
| Valmistaja: | Robens |
| Tuotenumero: | ROB721421 |
| toiminta: | Retkeily, Vaellus |
| materiaali: | Komposiitti |
| pakkauskoko (p/l/k): | 420/170/170mm |
| vesipatsas: | 6000mm |
| teltta / teltta / riippumatto tarkoitukseen: | Vaellus, Leirintä |
| telttarakenne: | Kupoli |
| Henkilömäärä: | 2 |
| teltan vähimmäispaino: | 2000g |
| teltan enimmäispaino: | 2400g |
| sisäänkäynnit: | 2 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 2400g |
| valmistajan tuotekoodi: | 130399 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5709388145116 |
| Valmistajan sivu: | http://www.robens.de/ |