Tutustu vaivattomaan mukavuuteen Outwell Daytona Airissa, joka on varustettu One-Go-inflaatiojärjestelmällä helppoa pystytystä varten. Yksi venttiili puhaltaa koko teltan täyteen. Pariskunnille ja nuorille perheille sopiva tyylikäs, rinnakkain asennettava, vapaasti seisova markiisi tarjoaa lisää vapaa-ajanvietto- ja nukkumatilaa. Nauti ilmaputkirakenteen vakaudesta ja käytännöllisestä monipuolisuudesta.
Etu- ja takaovien päällä olevat sateenpitävät katokset takaavat helpon sisäänpääsyn ja runsaan suojatun tuuletuksen myös huonolla säällä. Kiinteästi kiinni ommeltu maaverkko ja molempien pääsisäänkäyntien takana olevat hyttysverkko-ovet suojaavat ärsyttäviltä hyönteisiltä. Kaksi ylimääräistä sisäänkäyntiä bussiteltan ilmalukossa mahdollistavat nopean pääsyn bussiin tai telttaan myös huonolla säällä.
Outtex® 3000 Select
Outtex® 3000 Select on kovaa kulutusta kestävä, korkealaatuinen materiaali, joka on valmistettu puhtaasta polyesteristä ja tarjoaa kaikki olennaiset ominaisuudet, joita leiriläiset odottavat jokapäiväiseen elämään leirintäalueella. Se on liekinkestävä ja siinä on PU-pinnoite, joka tarjoaa 3000 mm:n vesipatsaan.
Liekinkestävä
Materiaali on telttamateriaaleja koskevien viimeisimpien ohjeiden mukainen
Kaksinkertaiset saumat tiivistetty
Lisäsuojaus kaikkiin saumoihin, teippi estää veden tunkeutumisen.
Aerodynaaminen myrskysuoja 10
Telttojen aerodynaaminen muotoilu piilotetuilla tolpilla takaa, että koko teltta pysyy vakaana kaikissa sääolosuhteissa. Beaufortin asteikon tuulivoima 10 vastaa voimakkaita tuulia, joiden nopeus on 89-102 km/h.
Outwell One Air -järjestelmä
Koko ilmaputkirunko voidaan puhaltaa ja tyhjentää yhdellä venttiilillä.
Kaksinkertainen putkisto
Tarjoaa yhteensopivan vaihtoehdon kaikkiin matkailuautojen markiiseihin.
Outwell Sewn-in Ground System
Sisäänommeltu maaverkko pitää vedon, hyönteiset, lian ja veden poissa teltasta. Jos maaverkko on integroitu tiukasti telttaan, se suojaa telttaa kaikilta sääolosuhteilta lattiasta kattoon.
Screenhouse-harso-ovet
Vähintään kolme vetoketjullisia hyttysovia, jotka takaavat täydellisen ilmanvaihdon sisäänkäyntien ollessa auki ja suojaavat silti hyönteisiltä.
Sävytetyt ikkunat
Sävytetyt ikkunat, jotka suojaavat auringolta ja tarjoavat myös yksityisyyttä.
Kiinnitetyt verhot
Kiinteillä pisteillä varustetut verhot, jotka on sijoitettu kätevästi jokaiseen ikkunaan. Joustava järjestelmä sen mukaan, kuinka paljon päivänvaloa haluat telttaasi.
Outwell HookTrack System
Strategisesti sijoitetut kiskot mahdollistavat erityisten koukkujen kiinnittämisen, joihin voidaan kiinnittää kaapeleita ja kevyitä lisävarusteita.
Outwell Guyline Retainer System
Yksinkertainen, tehokas ja nerokas järjestelmä estää köysiköysien sotkeutumisen pakkaamisen yhteydessä.
Kaapelikanava
Vetoketjulla varustettu kaapelikanava, jonka avulla virtajohto voidaan johtaa turvallisesti teltan läpi.
Kuiva vetoketju
Tiivistetyt vetoketjun saumat estävät veden pääsyn sisään.
Outwell Lite -kiinnitysjärjestelmä
Yksinkertainen ja tehokas värikoodaus varmistaa, että oikea tappi on nopeasti paikallaan ja että sitä käytetään oikeassa silmukassa luotettavan vakauden takaamiseksi - harmaa muovitappi teltan kulmissa, neonvärinen muovitappi köysiköysiä varten ja metallitapit yleiseen kiinnitykseen.
Ilmapumppu sisältyy toimitukseen
Kaikkien Air Tube -tekniikalla varustettujen telttojen mukana toimitetaan helposti asennettava, erittäin tehokas ja tehokas käsipumppu. Sen avulla puhallettavat teltat saadaan puhallettua hetkessä.
Kantolaukku
Hihnoilla varustettu laukku pakatun teltan kuljettamiseen lyhyitä matkoja varten.
| Tuotenimi: | Outwell Daytona Air Etuteltta - harmaa |
| Valmistaja: | Outwell |
| Tuotenumero: | OWL721358 |
| toiminta: | Retkeily |
| mitat (p/l/k): | 2500/2250/2050mm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 830/380/420mm |
| vesipatsas: | 3000mm |
| teltta / teltta / riippumatto tarkoitukseen: | Leirintä |
| telttarakenne: | Kupoli |
| sisäänkäynnit: | 3 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Harmaa |
| Paino: | 16500g |
| valmistajan tuotekoodi: | 111501 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5709388145208 |
| Valmistajan sivu: | http://www.outwell.com/de-DE |