Outwell Monterey 5 Air on tilava ilmateltta, jossa on tilaa jopa 5 hengelle. Sivuikkunat valaisevat oleskelutilaa luonnonvalolla, kun taas katos tarjoaa suojaa ja varjoa ateriointia ja ulkoleikkejä varten. Teltta sopii erinomaisesti pienemmille perheille tai ensimmäisille telttailureissuille pienten lasten kanssa, sillä se tarjoaa ilmanvaihdon koko teltassa parempaa sisäilmastoa varten. Patentoitu Quick & Quiet -magneettinen sisäovi mahdollistaa helpon ja äänettömän pääsyn makuutiloihin.
Outtex® 4000 Select
Outtex® 4000 Select on kovaa kulutusta kestävä, korkealaatuinen materiaali, joka on valmistettu puhtaasta polyesteristä ja tarjoaa kaikki olennaiset ominaisuudet, joita telttailijat odottavat jokapäiväiseen elämään leirintäalueella. Se on liekinkestävä ja siinä on PU-pinnoite, joka tarjoaa 4 000 mm:n vesipatsaan.
Paloturvallinen
Materiaali täyttää kaikki nykyiset telttamateriaaleja koskevat määräykset.
Tiivistetyt kaksinkertaiset saumat
Lisäsuojaus kaikissa saumoissa, teippi varmistaa, ettei vesi pääse tunkeutumaan.
Aerodynaaminen myrskysuojavahvuus 9
Telttojen aerodynaaminen muotoilu piilotetuilla tolpilla takaa, että koko teltta pysyy vakaana kaikissa sääolosuhteissa. Tuulivoima 9 Beaufortin asteikolla vastaa voimakkaita tuulia, joiden nopeus on 75-88 km/h.
Outwell Rigid Air System
Sisältää erilliset letkut, jotka voidaan täyttää ja tyhjentää helposti saatavilla olevien ulkoisten venttiilien avulla.
Nopea ja hiljainen sisäovi
Sisäovien pystysuuntaiseen saumaan ommeltujen magneettinauhojen avulla voit mennä makuuhuoneeseen ja poistua sieltä nopeasti ja hiljaa. Ovi voidaan tarvittaessa sulkea vetoketjulla.
Premier-makuuhytti
Outwellin Premier-makuuhuoneissa on avara jalkatila, joka mahdollistaa helpon sisäänpääsyn ja vapaan liikkumisen, sekä taskuja, jotka lisäävät säilytystilaa, ja kaapeliläpivientiä sähköjohdoille, esimerkiksi lamppujen johtoja varten. Tummat katto- ja sivupeitteet, joissa on verhot verkkoaukkojen päällä, estävät valon tunkeutumisen ja parantavat unen laatua.
Teltan tumma katto ja seinät
Tummat katto- ja sivupaneelit vähentävät makuuhuoneeseen tunkeutuvan valon määrää ja parantavat unen laatua. Täydellinen varhaisiin iltoihin, nukahtamiseen ja auringonnousun aikaan heräämisen estämiseen. Tummaverhot tuuletusaukkojen päällä säätelevät sisään tulevan valon määrää entisestään.
Outwellin ommeltu maadoitusjärjestelmä
Tiivis maaverkko on paras tapa pitää veto, hyönteiset, lika ja vesi poissa teltasta. Kun maaverkko on kiinteä osa telttaa, se suojaa telttaa kaikilta sääolosuhteilta maasta ylöspäin.
Outwell Easy Access System
Pääovi taittuu sivuttain, ja telttapeite on lattian tasalla, jolloin telttaan pääsee turvallisesti ja helposti.
Sävytetyt ikkunat
Sävytetyllä pinnoitteella varustetut ikkunat, jotka täyttävät kaksi tärkeää tehtävää: Suojaa auringon häikäisyltä ja yksityisyyttä teltan sisällä.
Verhot, joissa on kiinteät pisteet
Kiinnityspisteillä varustetut verhot, jotka on sijoitettu kätevästi jokaiseen ikkunaan. Joustava järjestelmä sen mukaan, kuinka paljon päivänvaloa haluat telttaasi.
Takaosan tuuletusjärjestelmä
Erityinen takaosan tuuletusrakenne, jossa on portaaton säätö räätälöityä säätöä ja parempaa ilmankiertoa varten.
Outwell HookTrack-järjestelmä
Strategisesti sijoitetut kiskot mahdollistavat erityisten koukkujen kiinnittämisen, joihin voidaan asentaa kaapeleita ja kiinnittää kevyitä lisävarusteita.
Taitettavat sivupaneelit
Parannetussa kuomussa on taitettavat sivupaneelit, jotka suojaavat sivutuulelta tai jotka voidaan rullata taaksepäin paremman näkyvyyden takaamiseksi.
Outwell Guyline Retainer System
Yksinkertainen, tehokas ja nerokas järjestelmä estää köysien sotkeutumisen pakkaamisen aikana.
Kuiva vetoketju
Tiivistetyt vetoketjujen saumat takaavat vedenpitävyyden.
Ilmapumppu mukana
Kaikkien Air-Tube-tekniikalla varustettujen telttojemme mukana toimitetaan helposti asennettava, erittäin tehokas ja tehokas käsipumppu. Sen avulla puhallettavat teltat voidaan puhaltaa ilmalle hetkessä.
Kantolaukku
Hihnoilla varustettu laukku pakatun teltan kuljettamiseen lyhyitä matkoja varten.
Nukkumismukavuus 4 hengelle
Alan standardi sallii 60 cm:n nukkumamitan henkilöä kohden - Outwellin nukkumismukavuus on 70-80 cm henkilöä kohden.
| Tuotenimi: | Outwell Monterey 5 Air Teltta - sininen |
| Valmistaja: | Outwell |
| Tuotenumero: | OWL721350 |
| toiminta: | Retkeily |
| mitat (p/l/k): | 4450/3200/2050mm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 790/390/390mm |
| vesipatsas: | 4000mm |
| teltta / teltta / riippumatto tarkoitukseen: | Leirintä |
| telttarakenne: | Tunneli |
| Henkilömäärä: | >4 |
| teltan enimmäispaino: | 22700g |
| sisäänkäynnit: | 1 |
| apse: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Sininen |
| Paino: | 22700g |
| valmistajan tuotekoodi: | 111465 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5709388144225 |
| Valmistajan sivu: | http://www.outwell.com/de-DE |