P001 on täydellinen monipuolinen malli urheilijoille, jotka arvostavat monipuolisuutta. Olitpa sitten kilpapyöräilemässä, juoksemassa tai ottamassa vastaan monimutkaisen urheiluhaasteen, P001 mukautuu helposti mihin tahansa aktiviteettiin. Unisex-malli on saatavana kahdessa koossa ja takaa täydellisen istuvuuden jokaiseen aktiviteettiin, kun taas yhdistelmä ”kevyttä mutta kestävää” materiaalia ja huippuluokan linssiteknologiaa takaa vertaansa vailla olevan suorituskyvyn. Koska P001 takaa terävän ja selkeän näön jopa vaikeimmissakin olosuhteissa, voit ylittää rajasi luottavaisin mielin.
Hydro-linssit on valmistettu erittäin iskunkestävästä polykarbonaatista, ja ne tarjoavat luotettavan optisen laadun, mukaan lukien 100-prosenttisen UV-suojan ja vettä hylkivät ominaisuudet. Ne on suunniteltu takaamaan selkeän näön ja suorituskyvyn jopa vaikeimmissakin olosuhteissa. Hydro-linssiteknologiaa on saatavana laajalla alueella linssivärejä.
| Tuotenimi: | Bliz P001 XL Silmälasit - Matt Black - Smoke |
| Valmistaja: | Bliz |
| Tuotenumero: | BLI719661 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Unisex |
| materiaali: | Komposiitti |
| silmälasien tyyli: | Koko kehys, Yhden linssin lasit |
| linssin ominaisuudet: | jatkuva sävy, peilikuva, vaihdettavat linssit, yhteensopiva RX-sovittimien kanssa, Huurtumista estävät linssit, UV-suoja |
| Valaistusolosuhteisiin: | Kategoria 3 - kirkas |
| linssimateriaali: | Polycarbonate |
| valonläpäisy: | 8-18% |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 32g |
| kehysten leveys: | 141mm |
| Sangan pituus: | 130mm |
| Linssin korkeus: | 61mm |
| GTIN: | 8056262508015 |
| Valmistajan sivu: | http://www.blizeyewear.com |