Erinomaisten vaimennusominaisuuksiensa ansiosta tämä suuritilavuuksinen rengas ei sovellu vain päivittäisiin metsän ylityksiin vaan myös
| Tuotenimi: | Maxxis Rekon+ Folding Tire - Dual | EXO TR - 29x2.80" |
| Valmistaja: | Maxxis |
| Tuotenumero: | MXS712894 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, All-Mountain, Trail |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| rengastyyppi: | Taiteltava rengas, Tubeless Ready |
| ilmanpaine: | 2.4bar |
| ETRTO: | 71-622 |
| renkaan rungon tiheys: | 60TPI/EPI |
| renkaan leveys: | 2.80" |
| pistosuojaus: | EXO Protection |
| rengasseos: | Dual Compound |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 1080g |
| valmistajan tuotekoodi: | 1554 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | Maxxis - Rekon |
| GTIN: | 4717784033327 |
| Valmistajan sivu: | http://maxxistires.de/ |