Pace Stage V asettaa uudet standardit tyylille ja suorituskyvylle. Nopeat valon ja varjon vaihtelut – ei ongelmaa. Itse itsestään tummuneet uvex variomatic®-linssit sopeutuvat valaistusolosuhteisiin sekunneissa ja automaattisesti. Lisäksi uvex supravision®-linssiteknologia ja huurteenesto takaavat parhaan mahdollisen huurtumattomuuden. Lisäksi: 100 %:n suoja UVA-, UVB- ja UVC-säteilyltä. Myöskään mukavuuden suhteen uvex pace stage V ei tee kompromisseja: yksilöllisesti säädettävät nenätyynyt takaavat miellyttävän tukevan istuvuuden nopeissa liikkeissä.
| Tuotenimi: | Uvex pace stage V Glasses - black matt/mirror blue |
| Valmistaja: | Uvex |
| Tuotenumero: | UVX707904 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| toiminta: | Pyöräily, Juoksu |
| sukupuoli: | Unisex |
| materiaali: | Komposiitti |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| silmälasien tyyli: | Kehyksetön, Yhden linssin lasit |
| linssin ominaisuudet: | valonherkkä, peilikuva, Huurtumista estävät linssit, UV-suoja |
| Valaistusolosuhteisiin: | Luokka 1 - huono sää, Luokka 2 - keskitaso, Kategoria 3 - kirkas |
| linssimateriaali: | Polycarbonate |
| valonläpäisy: | 16-69% |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 25g |
| valmistajan tuotekoodi: | S5330832204 |
| kehysten leveys: | 150mm |
| Sangan pituus: | 130mm |
| linssien leveys: | 145mm |
| nenäsillan leveys: | 17mm |
| Linssin korkeus: | 60mm |
| GTIN: | 4043197382746 |
| Valmistajan sivu: | http://www.uvex-sports.de/ |