VAUDE-telttojen ehdoton klassikko! Mikään muu VAUDE-teltta ei ole yhtä nopea ja helppo pystyttää: aseta teltta maahan, kiinnitä DAC-teltan runko kumihinnoihin ja valmista! Tämän ansiosta Mark 3 hengen retkeilyteltta on joustava, itsestään seisova, säänkestävä ja kiristyy aina itsestään. Ulkoteltan keppien joustavan kiinnityksen ansiosta teltta vaimentaa tuulenpuuskia ja muita iskuja. Se on suunniteltu pitkittäin nukkuville ja seisoo vakaammin telttakeppien kiinnitykseen tarkoitettujen muoviosien ansiosta.
Lisämukavuutta tuovat pyykkinaru ja kaksi kassia teltan sisällä.
VAUDE Green Shape -merkki tarkoittaa ympäristöystävällistä, toiminnallista tuotetta, joka on valmistettu ekologisista materiaaleista.
| Tuotenimi: | Vaude Allround Mark 3P Tent - agave |
| Valmistaja: | Vaude |
| Tuotenumero: | VAU705670 |
| teltta / teltta / riippumatto tarkoitukseen: | Vaellus |
| telttarakenne: | Tunneli |
| Henkilömäärä: | 3 |
| teltan vähimmäispaino: | 3250g |
| teltan enimmäispaino: | 3580g |
| sisäänkäynnit: | 2 |
| Jalkatapit: | 12 |
| telttanarut: | 6 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 3580g |
| GTIN: | 4067729020258 |