Nerokkaaseen alumiinikoteloon pakattu vaikuttava valaistustekniikka heittää tielle verrattoman laajan ja tasaisen valomaton. Tämä mukautuu dynaamisesti ajotilanteen mukaan integroidun digitaalisen kaarrevalon ansiosta.
Briq-XL-ajovalo mullistaa sähköpyörät digitaalisella kaarreajovalolla. Kääntymisvalo kytkeytyy päälle peräkkäin ohjaustangon kulman ja pyörän kallistuskulman mukaan ja takaa loistavan valaistuksen mutkissa. Samalla mutkan ulkopuolella olevaa valoa vähennetään, jotta vastaantuleva liikenne ei häikäisty.
Briq-XL-ajovalaisimessa yhdistyvät suuri heijastin ja sen LED-falansi sekä älykäs ohjauselektroniikka. Tämä mahdollistaa uuden ulottuvuuden polkupyörän valossa terävällä leikkausviivalla, mutta myös korkean energiatehokkuuden ja kestävyyden. Kaukovaloa ja neljää valotilaa voidaan ohjata intuitiivisesti ergonomisella ohjaustangon kytkimellä.
Briq-XL:ssä on suuri, laadukas ja toimiva alumiinikotelo. Täydellinen suoja ajovalon sisäiselle toiminnalle. Kolme valoaukkoa kummallakin puolella takaavat hyvän sivuttaisnäkyvyyden. Briq-sarjan tyyliä määrittelevä muotokieli antaa jokaiselle pyörälle sen erityisen lisän, ja dynaamisesti sijoitetut jäähdytysripat takaavat myös riittävän jäähdytyksen. Kauko- ja kaarreajovalojen merkkivalot sekä Bluetooth on integroitu taakse kuljettajan näkökenttään.
Briq-XL-ajovalo voidaan yhdistää Busch+Müller-sovellukseen Bluetoothin kautta valokentän mukauttamiseksi. Kolmen esiasennetun tilan, City, Road ja Offroad, lisäksi ominaisuuksia, kuten lähi-/kaukovalojen etenemistä, päiväajovaloa, valon leveyttä ja leveyttä, voidaan mukauttaa kohdassa "Oma tila". Jopa neljä tilaa (kaksi per painike) voidaan määrittää Bluetooth-ohjauspainikkeen sovelluksella.
| Tuotenimi: | Busch + Müller E-Bike Front Light BRIQ-XL E, E-25 - 156-01 - black |
| Valmistaja: | Busch + Müller |
| Tuotenumero: | BUS700013 |
| StVZO legal (Saksan tieliikennelupasäännökset): | Kyllä |
| toiminta: | Pyöräily |
| mitat (p/l/k): | 74/94/64mm |
| IP-luokitus: | IP67 |
| kiinnityskohta: | Ohjaustanko |
| maks. valovirta: | 8500lm |
| valon voimakkuus 1 m etäisyydellä: | 220lux |
| pyörän valoversio: | Etuvalo |
| virtalähde: | Sähköpyörä |
| pyörän valon ominaisuudet: | Päivän valo, Kaukovalot |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 320g |
| valmistajan tuotekoodi: | 156-01 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 4006021015012 |
| Valmistajan sivu: | http://www.bumm.de |