CUBE Longtail Sport Hybrid Family 1350:n monipuolisuuden salaisuus? Sen vakaa ja erittäin mukautuva tavaratelinejärjestelmä takana. Pyörässä on vakiovarusteena mukava lastenistuin, jossa on sivusuoja ja jalkatuki, jotta lapset voivat matkustaa mukana aina turvallisesti ja mukavasti. Laaja Shimano Cues 10-vaihteinen vaihteisto toimii käsi kädessä tehokkaan Bosch Cargo Line -moottorin kanssa, joka saa luotettavasti virtaa kahdesta 1350 Wh:n akusta.
Teleskooppisen istuintolpan ja korkeussäädettävän Speedlifter-varren ansiosta pyörä voidaan myös helposti ja nopeasti säätää äidin tai isän pituuden mukaan. Jopa 200 kg:n järjestelmäpaino ei jätä toivomisen varaa. Käytännöllinen ja nokkela: monet räätälöintimahdollisuudet, joiden avulla pyörä voidaan muuntaa tehokkaaksi tavarapyöräksi. Vakiovarusteena ovat myös lokasuojat, valaistusjärjestelmä ja kaksinkertainen potkulaite.
| Tuotenimi: | CUBE LONGTAIL SPORT HYBRID Family 1350 - Electric Cargo Bike - 2025 - swampgrey / reflex |
| Valmistaja: | CUBE Bikes |
| Tuotenumero: | CUB698536 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Naiset, Miehet |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä |
| keskiöt: | Shimano HB-MT400-B / Shimano FH-TC500-B |
| vanteet: | CUBE EX35 | 36H |
| ketju: | KMC eGlide |
| rataspakka: | Shimano Cues CS-LG400 |
| vaihtaja: | Shimano Deore SL-M5130 |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano Deore RD-M5130-GS |
| etuhammasratassuhde: | 44 |
| kampisarja: | ACID Trekking Hybrid |
| jarrut: | Magura MT5 | 203/203mm |
| satulatolppamalli: | Satori Sorata | 280mm - 440mm telescoping |
| satula: | Natural Fit Sequence Comfort |
| ohjaustanko: | CUBE Comfort Trail Bar | 700mm |
| ohjainkannatin: | BySchulz Speedlifter Classic |
| haarukka: | Aluminium Rigid |
| ohjauslaakeri: | ACROS Carrier Mount |
| runko: | Aluminium Casting | Comfort Ride Geometry |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 11-34 |
| Akun kapasiteetti: | 1350Wh |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| Sähköpyörän akku: | Bosch PowerPack 725 + Bosch PowerTube 625 |
| käyttökoneiston valmistaja: | Bosch |
| Moottori: | Keskimoottori, Täysi avustus |
| suositeltu rungon korkeus: | 162-190cm |
| pyörän lisävarusteet: | valaistusjärjestelmän kera, lokasuojan kera, Tavaratelineellinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 26" (559mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | rear rack | fenders | kickstand | Bosch charger | Easy bell |
| pyörän valot: | ACID Front Light PRO-E 110 / Herrmans H-Trace |
| gripit: | ACID Travel Comfort |
| satulatolppa: | Dropper-tolppa |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| polkimet: | ACID PP MTB |
| renkaat: | Schwalbe Pick-Up | 65-559 |
| renkaan enimmäisleveys: | 67mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 200kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Harmaa |
| haarukan rakenne: | Jäykkä haarukka |
| Paino: | 42800g |
| valmistajan tuotekoodi: | 822410 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Näyttö / ohjausyksikkö: | Bosch Kiox 300 |
| Käyttökoneistomalli: | Bosch Cargo Line Cruise Gen4 |
| Vääntömomentti: | 85Nm |
| Tuotesarja: | CUBE - Longtail |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 10 |
| Rungon Muoto: | Kuormapyörä / Erikoisrunko |
| GTIN: | 4054571465597 |
| Valmistajan sivu: | http://www.cube.eu |