CUBE Acid 240 on nuorten, aloittelevien ajajien, jotka haluavat pysyä kavereidensa ja vanhempiensa perässä hinnalla millä hyvänsä, valitsema pyörä. Suntour-jousitettu haarukka takaa mukavan ajomukavuuden ja parhaan suuntavakavuuden, joka vaimentaa kaikki kolhut vaivattomasti. Shimanon 7-vaihteiset vaihteet tarjoavat parhaat edellytykset kiihdyttämiseen - joten jyrkimmätkin nousut hallitaan vaivattomasti.
Turvallisuuden ja hallinnan lisäämiseksi CUBE on myös asentanut tehokkaat V-jarrut - jarruvivut on mukautettu tarkasti lasten käsiin ja etupyörään on asennettu voiman modulaattori. Ja koska tulevaisuuden maastopyöräsankarit kaatuvat varmasti, pyörä on varustettu vaihdettavalla vaihteen ripustimella kalliiden korjausten välttämiseksi.
| Tuotenimi: | CUBE ACID 240 - 24" Children's Bike - 2026 - lightolive / orange |
| Valmistaja: | CUBE Bikes |
| Tuotenumero: | CUB698346 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Lapset |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB |
| keskiöt: | CUBE Aluminium |
| vanteet: | CUBE MT19 |
| ketju: | KMC Z8.3 |
| rataspakka: | Sunrace MFM300.7 |
| vaihtaja: | Shimano SL-RS45 |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano RD-M310 |
| keskiölaakerit: | Thun Paso-ML | BSA |
| etuhammasratassuhde: | 32 |
| kampisarja: | ACID |
| jarrut: | Alloy V-Brake |
| satulatolppamalli: | CUBE Aluminium Lite |
| satula: | CUBE Kid |
| ohjaustanko: | CUBE Aluminium Lite | 580mm |
| ohjainkannatin: | CUBE Aluminium Lite |
| haarukka: | SR Suntour SF15 |
| ohjauslaakeri: | CUBE FPH863 |
| runko: | Aluminium Lite 6061 |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 13-34 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| suositeltu rungon korkeus: | 118-136cm |
| ikäsuositus: | 7 - 9 |
| jarrutyyppi: | Vannejarru |
| pyörän koko: | 24" (507mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | ACID bell |
| gripit: | ACID Kids |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| haarukan joustovara: | 60 mm |
| polkimet: | CUBE PP MTB |
| renkaat: | Meghna | 24x2.1" |
| järjestelmän enimmäispaino: | 80kg |
| jarrujen käyttö: | Mekaaninen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Oliivi |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 11300g |
| valmistajan tuotekoodi: | 851400 |
| kaapelin reititys: | ulkoinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | CUBE - Acid, CUBE - Acid 240 |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 7 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 4054571474100 |
| Valmistajan sivu: | http://www.cube.eu |