Specialized Demo Race edustaa maksimaalista nopeutta vaativimmillakin alamäkipoluilla. Demo Race on nyt saatavana mullet-asetuksella, joka takaa täydellisen tasapainon pidon ja käsiteltävyyden välillä. Ketjupylväässä olevan FlipChipin ansiosta voit valita 27,5" ja 29" takapyörän välillä maaston ja ajotyylin mukaan. Se säätelee myös ketjupalkkien pituutta ja pohjakiinnikkeen korkeutta.
Insinöörit ovat kehittäneet hyvin erityisen jousitusjärjestelmän, jotta mikään ei pidättele sinua vaikeimmillakaan poluilla. Takapyörän akselin taaksepäin suuntautuvan liikkeen ansiosta jousituksen ylemmässä liikkeessä takapyörä nousee reunakivien kaltaisten esteiden yli sen sijaan, että se juuttuisi niihin. Tämä säästää ratkaisevia sekunteja.
MM-kisoissa hyväksi todettua kinematiikkaa tukevat Öhlinsin laadukkaat jousituselementit, ja SRAMin erityisesti alamäkiajoon kehitetty X01-vaihteisto vaihtaa turvallisesti ja nopeasti lähdön ja maalin välillä.
Demo Race M5:n runko on optimoitu niin, että 29" etupyörän vetoedut ja 27,5" takapyörän parempi ohjattavuus ovat hyödynnettävissä. Samalla takapyörän kokoa on kuitenkin mahdollista mukauttaa erilaisiin maastoihin ja ajotyyleihin, sillä säädettävä takakolmio varmistaa, että ketjupituus ja alatukivarren korkeus pysyvät säädettyinä riippumatta rengaskoon vaihtelusta.
<\/p>
Specialized stands for quality and that's not just a claim, it's a commitment. That's why Specialized gives you a lifetime warranty on ALL Specialized-branded frames & forks. Just register your product at Specialized within 90 days after purchase. To make this step easier, BIKE24 delivers all Specialized bikes with a QR code. Simply scan the QR code and go directly to the Specialized website, which has all the information you need about bicycle registration. For Specialized Turbo e-bikes & e-bike frames, the Mission Control app is required for registration.<\/p>
| Tuotenimi: | Specialized DEMO RACE - Mountain Bike - 2025 - gloss obsidian / brushed / chameleon supernova |
| Valmistaja: | Specialized Bikes |
| Tuotenumero: | SBC698129 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, Alamäki |
| keskiöt: | DT Swiss 350 |
| pinnat: | Sapim D-Light |
| vanteet: | Roval Traverse AL | 28-622 / 28-584 |
| ketju: | SRAM PC1130 |
| rataspakka: | SRAM X01 DH |
| vaihtaja: | SRAM X01 DH |
| takavaihteenvaihtaja: | SRAM X01 DH |
| keskiölaakerit: | SRAM DUB | 83mm |
| kampisarja: | SRAM X01 DH |
| jarrut: | SRAM Maven Ultimate | 220/200mm |
| satulatolppamalli: | Thomson |
| satula: | Body Geometry Henge DH |
| ohjaustanko: | Renthal Fatbar 35 | 5° Upsweep | 7° Backsweep | 30mm Rise | 800mm |
| ohjainkannatin: | Renthal Integra Direct Mount |
| haarukka: | Öhlins DH38 M.1 | TTX Twin Tube |
| runko: | Specialized M5 Premium AL | DH Geo |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | SRAM |
| välityssuhde: | 10-24 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 27,5" / 650B (584mm), 29" (622mm) |
| gripit: | Deity Lockjaw |
| iskunvaimennin: | Öhlins TTX22M.2 Coil |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Jousitettu |
| haarukan joustovara: | 200/203 mm |
| renkaat: | Cannibal | GRID GRAVITY | GRIPTON T9 | 2Bliss Ready | 29x2.30" / 27.5x2.30" |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta, Violetti, Monivärinen |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 17620g |
| valmistajan tuotekoodi: | 94525-7203 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 7 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 196625181177, 196625181146, 196625181184 |
| Valmistajan sivu: | http://www.specialized.com |