HALO® WET -ketjurasva on kehitetty takaamaan voimalinjan vertaansa vailla oleva suorituskyky sekä puhtaissa ja kuivissa että märissä olosuhteissa. Kolme korkealaatuista ainesosaa takaavat erinomaiset tulokset:
Gas-To-Liquid (GTL)
on hydrodynamiinen nestekalvo, joka syntetisoidaan maakaasusta. Sen ainutlaatuinen molekyylirakenne minimoi voimansiirron melun, vähentää kitkaa huomattavasti, hylkii vettä ja säilyttää viskositeettinsa myös äärimmäisissä lämpötiloissa.
Sfäärinen volframi
sisältää patentoidun onteloytimen, joka auttaa vähentämään voimakkaasta polkemisesta aiheutuvaa värähtelykitkaa. Mikrometrin koko ja pallomainen muoto auttavat vähentämään liukukitkaa luomalla ketjun pinnalle rullausvaikutuksen.
Keraamiset boorinitridilevyt
peittävät ketjun ja muodostavat suojaavan, tarttumattoman pinnoitteen. Tämä keraaminen pinnoite toimii synergisesti pallomaisen volframin kanssa vähentäen kulumista merkittävästi ja pidentäen voimansiirtokomponenttien käyttöikää.
Käyttöohjeet:
Ravista voimakkaasti ja levitä puhtaalle, kuivalle ketjulle. Levitä toinen kerros huipputehon ja pidempien voiteluvälien saavuttamiseksi.
| Tuotenimi: | Finish Line HALO Wet Chain Lubricant - 120 ml |
| Valmistaja: | Finish Line |
| Tuotenumero: | FNL686553 |
| toiminta: | Pyöräily |
| Hoito ja puhdistus - tuotetyyppi: | Erikoisvoiteluaineet |
| Työtila: | Ketju |
| sisältö: | 120ml |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Paino: | 130g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 36121973817 |
| Valmistajan sivu: | http://www.finishlineusa.com/ |