Koe EXPLR-vesitiiviset kevyet sadehousut, jotka tarjoavat vertaansa vailla olevaa suorituskykyä ja mukavuutta. Housut on suunniteltu huolella yksityiskohtia myöten kestämään kaikki sääolosuhteet.
Korkealaatuisesta kankaasta valmistetut housut tarjoavat 15K:n vesitiivisyyden ja 40K:n hengittävyyden, jotta pysyt kuivana ja mukavana kaikissa sääolosuhteissa. Teipatut saumat takaavat erinomaisen vesitiivisyyden ja suojaavat sinua sateelta ja huonolta säältä. Kestävyyden lisäämiseksi housut on vahvistettu haaraosasta, jotta ne kestävät aikaa.
Kaksipuolinen vyötärön säätö mahdollistaa vaivattoman istuvuuden säätämisen ja takaa miellyttävän käyttömukavuuden juuri sinun toiveidesi mukaan. Säädettävät lahkeensuut takaavat helpon pääsyn ja turvallisen istuvuuden pyöräilyn aikana ilman ylimääräistä materiaalia.
Käytännöllisyys on etusijalla näiden housujen suunnittelussa. Käytännölliset aukot mahdollistavat pääsyn housujen taskuihin, jotta pääset helposti käsiksi tärkeimpiin tavaroihisi. Heijastavat yksityiskohdat on sijoitettu huolellisesti parantamaan näkyvyyttä hämärissä olosuhteissa.
EXPLR Vesitiiviset sadehousut yhdistävät saumattomasti toiminnallisuuden, mukavuuden ja käytännöllisyyden, mikä tekee niistä ihanteellisen valinnan kaikkiin pyöräretkiin, vaativista poluista kaupunkien työmatkoihin. Yhdistä ne EXPLR Vesitiiviset sadehousut -sadetakkiin, jotta saat kattavan suojan sääolosuhteita vastaan.
Materiaali
100% polyamidi
| Tuotenimi: | GripGrab EXPLR Vesitiiviset ja kevyet sadehousut - Black |
| Valmistaja: | GripGrab |
| Tuotenumero: | GRB683448 |
| Materiaali: | 100% polyamidi |
| Kompressio: | Ei |
| istuintyyny: | Ei |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Unisex |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali |
| pestävyys: | 30 °C, ei saa silittää, ei kuivausrumpua, älä valkaise |
| vuodenaika: | All-season |
| hengittävyys: | 40000g/m²/24h |
| vesipatsas: | 15000mm |
| Ominaisuudet: | Vesitiivis, Kalvo |
| istuvuus: | normaali |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 305g |
| GTIN: | 5708486029113, 5708486029120, 5708486029137, 5708486029144, 5708486029106 |
| Valmistajan sivu: | http://gripgrab.com/ |
Löydät alta valmistajan GripGrab vaatekokoja koskevia tietoja.
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL | XXL | 3XL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 82 - 88 | 88 - 94 | 94 - 100 | 100 - 106 | 106 - 112 | 112 - 118 | 118 - 124 |
| C. vyötärö (cm) | 69 - 75 | 75 - 81 | 81 - 87 | 87 - 93 | 93 - 99 | 99 - 105 | 105 - 111 |
| D. lantio (cm) | 82 - 88 | 88 - 95 | 95 - 101 | 101 - 107 | 107 - 113 | 113 - 119 | 119 - 125 |
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
Kansainvälinen XXL
Kansainvälinen 3XL
| Kansainvälinen | XS / S | M / L | XL / XXL |
|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 84 - 92 | 92 - 100 | 100 - 110 |
| C. vyötärö (cm) | 67 - 77 | 77 - 87 | 87 - 97 |
Kansainvälinen XS / S
Kansainvälinen M / L
Kansainvälinen XL / XXL
| Kansainvälinen | S | M | L | XL | XXL |
|---|---|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 88 - 94 | 94 - 100 | 100 - 106 | 106 - 112 | 112 - 118 |
| C. vyötärö (cm) | 75 - 81 | 81 - 87 | 87 - 93 | 93 - 99 | 99 - 105 |
| D. lantio (cm) | 88 - 95 | 95 - 101 | 101 - 107 | 107 - 113 | 113 - 119 |
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
Kansainvälinen XXL
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL |
|---|---|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 80 - 85 | 85 - 90 | 90 - 95 | 95 - 100 | 100 - 105 |
| C. vyötärö (cm) | 63 - 68 | 68 - 73 | 73 - 78 | 78 - 83 | 83 - 88 |
| D. lantio (cm) | 86 - 91 | 91 - 96 | 96 - 101 | 101 - 106 | 106 - 112 |
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL