Lähde pyöräilyseikkailuillesi EXPLR-vesitiivis sadetakilla, joka on suunniteltu erityisesti kilpapyöräilijöille, jotka arvostavat monipuolista käytettävyyttä puhtaan suorituskyvyn sijaan.
Tämä takki on valmistettu korkealaatuisesta kankaasta, jonka vesitiivisyysluokitus on huikeat 15K ja hengittävyys 40K, mikä takaa mukavuuden ja suojan kaikissa sääolosuhteissa. Teipatut saumat tarjoavat erinomaisen vesitiivisyyden ja pitävät sinut kuivana ja mukavana retkeilyn aikana. Poikkeuksellinen hengittävyys ja tuulensuoja tekevät siitä erinomaisen valinnan koko päivän käyttöön, ja siitä tulee nopeasti suosikkiseuralaisesi, vaikka ei sataisikaan.
Vahvistetulla lierillä ja kiristysnauhalla varustetun kypärän alle sopivan huppun ansiosta olet valmis kohtaamaan arvaamattomat sääolosuhteet. YKK Vislon AquaGuard -kaksisuuntainen vetoketju tarjoaa vesitiivisen suojan ja helpon pääsyn molemmista päistä.
Takissa on vesitiivis rintatasku, jossa on kuulokkeiden liitäntä ja johon voit säilyttää matkapuhelintasi tai muita pieniä tavaroita turvallisesti ja kätevästi. Takkiin strategisesti sijoitetut heijastavat yksityiskohdat parantavat näkyvyyttäsi hämärässä.
Täydellisen suojan säältä saat yhdistämällä tämän sadetakin EXPLR Vesitiiviset litteät housut -sarjan housuihin. Yhdessä ne tarjoavat erinomaisen toiminnallisuuden, mikä tekee niistä täydellisen varustuksen kilpapyöräilyseikkailuihisi ja päivittäisiin työmatkoihisi.
Materiaali
100% polyamidi
| Tuotenimi: | GripGrab EXPLR Vesitiivis ja kevyt sadetakki - Mustard Yellow |
| Valmistaja: | GripGrab |
| Tuotenumero: | GRB683446 |
| Materiaali: | 100% polyamidi |
| Kompressio: | Ei |
| sulkeminen: | Etuvetoketju täyspitkä, 2-suuntainen vetoketju |
| Huppu: | Kyllä |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Unisex |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali |
| pestävyys: | 30 °C, ei saa silittää, ei kuivausrumpua, älä valkaise |
| vuodenaika: | All-season |
| hengittävyys: | 40000g/m²/24h |
| vesipatsas: | 15000mm |
| Ominaisuudet: | Tuulenpitävä, Vesitiivis, Kalvo |
| istuvuus: | normaali |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Keltainen |
| Paino: | 260g |
| GTIN: | 5708486030942, 5708486030959, 5708486030966 |
| Valmistajan sivu: | http://gripgrab.com/ |
Löydät alta valmistajan GripGrab vaatekokoja koskevia tietoja.
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL | XXL | 3XL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 82 - 88 | 88 - 94 | 94 - 100 | 100 - 106 | 106 - 112 | 112 - 118 | 118 - 124 |
| C. vyötärö (cm) | 69 - 75 | 75 - 81 | 81 - 87 | 87 - 93 | 93 - 99 | 99 - 105 | 105 - 111 |
| D. lantio (cm) | 82 - 88 | 88 - 95 | 95 - 101 | 101 - 107 | 107 - 113 | 113 - 119 | 119 - 125 |
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
Kansainvälinen XXL
Kansainvälinen 3XL
| Kansainvälinen | XS / S | M / L | XL / XXL |
|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 84 - 92 | 92 - 100 | 100 - 110 |
| C. vyötärö (cm) | 67 - 77 | 77 - 87 | 87 - 97 |
Kansainvälinen XS / S
Kansainvälinen M / L
Kansainvälinen XL / XXL
| Kansainvälinen | S | M | L | XL | XXL |
|---|---|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 88 - 94 | 94 - 100 | 100 - 106 | 106 - 112 | 112 - 118 |
| C. vyötärö (cm) | 75 - 81 | 81 - 87 | 87 - 93 | 93 - 99 | 99 - 105 |
| D. lantio (cm) | 88 - 95 | 95 - 101 | 101 - 107 | 107 - 113 | 113 - 119 |
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
Kansainvälinen XXL
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL |
|---|---|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 80 - 85 | 85 - 90 | 90 - 95 | 95 - 100 | 100 - 105 |
| C. vyötärö (cm) | 63 - 68 | 68 - 73 | 73 - 78 | 78 - 83 | 83 - 88 |
| D. lantio (cm) | 86 - 91 | 91 - 96 | 96 - 101 | 101 - 106 | 106 - 112 |
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL