Stumpjumper 15 on täällä, eikä se tee kompromisseja reitillä. Nielaisee polun kuoppia kuin iso pyörä? Check! Onko siinä pienemmän matkan pyörän hallinta, leikkisyys ja tehokkuus? Check! Entä laaja valikoima säätömahdollisuuksia, joiden avulla voit mukauttaa pyörän täydellisesti itsellesi ja ajotyylillesi sopivaksi? Tarkistettu!
GENIE-iskuteknologia yhdistää ketterän ja eloisan ajokokemuksen enduropyörän alamäkiominaisuuksiin. GENIE yhdistää teräsjousen lineaarisen jousitehon ilmajousen progressiiviseen jousitehoon. Tämä maksimoi hallinnan ja ehkäisee pohjaan painumista.
Tämän pyörän geometria tarjoaa big bike -hyveet pyynnöstä, höyhenenkevyen käsiteltävyyden ahtaissa kohdissa ja valtavan tehokkaan kiipeilykäyttäytymisen. Keskeinen, tilava ohjaamo keskittää kuljettajan optimaalisen pidon ja kaarreajon hallinnan takaamiseksi. Matala alatukivarsi, litteä pääputken kulma ja optimoitu haarukan offset takaavat helpon tasapainon ja hyvän vakauden myös vaikeassa maastossa.
Stumpjumper 15 vie sovittamisen uudelle tasolle integroitujen geometrian säätömahdollisuuksiensa ansiosta: kuuden yksilöllisen säädön avulla kuljettaja voi mukauttaa pyöränsä ergonomian ja tehokkuuden täydellisesti mieltymystensä ja maaston mukaan. Ohjauskulmaa ja pohjakannattimen korkeutta voidaan muuttaa optimaalisen painopisteen tai tarvittavan maavaran saavuttamiseksi.
Stumpjumper 15:n alaputkessa oleva nerokas SWAT Box 4.0 tarjoaa myös tuulelta, säältä ja törmäyksiltä suojatun säilytyslokeron, joka on nyt entistäkin turvallisempi ja paremmin integroitu.
<\/p>
Specialized stands for quality and that's not just a claim, it's a commitment. That's why Specialized gives you a lifetime warranty on ALL Specialized-branded frames & forks. Just register your product at Specialized within 90 days after purchase. To make this step easier, BIKE24 delivers all Specialized bikes with a QR code. Simply scan the QR code and go directly to the Specialized website, which has all the information you need about bicycle registration. For Specialized Turbo e-bikes & e-bike frames, the Mission Control app is required for registration.<\/p>
| Tuotenimi: | Specialized STUMPJUMPER 15 COMP ALLOY - Mountainbike - 2025 - satin powder indigo / smoke |
| Valmistaja: | Specialized Bikes |
| Tuotenumero: | SBC679598 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, All-Mountain |
| keskiöt: | Specialized |
| pinnat: | DT Swiss Industry |
| vanteet: | Specialized AL | Tubeless Ready |
| ketju: | Shimano SLX CN-M7100 |
| rataspakka: | Shimano SLX CS-M7100 |
| vaihtaja: | Shimano SLX M7100 |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano SLX M7100 SGS |
| keskiölaakerit: | Shimano BB-MT801 |
| etuhammasratassuhde: | 32 |
| kampisarja: | Shimano SLX M7120 |
| jarrut: | TRP Trail EVO | 203/180mm |
| satulatolppamalli: | X-Fusion Manic |
| satula: | Bridge Comp |
| ohjaustanko: | Specialized 6000 AL | 6° Upsweep | 8° Backsweep |
| ohjainkannatin: | Trail Stem |
| haarukka: | FOX FLOAT 36 Rhythm | GRIP |
| runko: | Specialized M5 Premium AL | Trail Geo | SWAT |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 10-51 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 27,5" / 650B (584mm), 29" (622mm) |
| gripit: | Specialized Trail |
| iskunvaimennin: | FOX FLOAT Performance | Specialized GENIE |
| satulatolppa: | Dropper-tolppa |
| Takakolmio: | Jousitettu |
| haarukan joustovara: | 150 mm |
| renkaat: | Butcher (29x2.30") | Eliminator - (S1-S2: 27.5x2.30" / S3-S6: 29x2.30") |
| rungon joustovara: | 145mm |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Violetti |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 16170g |
| valmistajan tuotekoodi: | 93325-55 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Punnittu versio: | S4 |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 196625143137, 196625143045, 196625030550, 196625030109, 196625030505 |
| Valmistajan sivu: | http://www.specialized.com |