Ommeltu pyöreä rintareppu, joka on valmistettu kernmantle-materiaalista. Tiiviisti punottu polyesterivaippa kestää kulutusta, jäykistää rintarihmaa tiimalasien kierteittämisen helpottamiseksi ja luo hyvän puristusvaikutuksen, kun sitä käytetään prusik-rintana. HMPE-sydämellä on erittäin suuri lujuus ja pitkäaikainen taivutusvakaus.
| Tuotenimi: | Edelrid HMPE Cord Sling 6 mm - 120 cm - blue |
| Valmistaja: | Edelrid |
| Tuotenumero: | EDR671890 |
| toiminta: | Kiipeily |
| pituus x leveys: | 1200 x 6mm |
| turvallisuusstandardit: | EN 354, EN 566 |
| tekstiilikangas (kiipeilytarvikkeet): | Polyamidi/polyesteri |
| murtokuormitus köysi/hihna: | 22kN |
| tarkoitus kiipeily: | Urheilukiipeily, Alppikiipeily, Multipitch-kiipeily |
| liinaversio: | Hihnat |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Sininen |
| Paino: | 64g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 4028545177632 |
| Valmistajan sivu: | http://www.edelrid.de/ |