Pienestä painostaan huolimatta Outbreak-goggle ovat erittäin kestävät. Suurten linssien ansiosta sinulla on maksimaalinen näkyvyys pyöreään. Linssit tarjoavat koko päivän aurinkosuojan, jossa on korkea kontrasti ja 100 % UVA-, UVB- ja UVC-suoja. Mukana toimitetaan mikrokuitupussi puhdistusta ja säilytystä varten.
Valinnaisesti Outbreak-sarja on yhteensopiva Powerview-järjestelmän filmilinssien kanssa.
Toisin kuin perinteisillä lasitus- ja klipsijärjestelmillä varustetut urheilusilmälasit, Powerview-järjestelmä vakuuttaa optimaalisella ja edullisella toiminnallisuudellaan kalvolasien avulla.
Edut:
| Tuotenimi: | Swiss Eye Outbreak Glasses - Black - Brown | 14009 |
| Valmistaja: | Swiss Eye |
| Tuotenumero: | SWE178074 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| toiminta: | Pyöräily, Juoksu |
| sukupuoli: | Unisex |
| materiaali: | Komposiitti |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä, MTB |
| silmälasien tyyli: | Kehyksetön, Yhden linssin lasit |
| linssin ominaisuudet: | jatkuva sävy, UV-suoja |
| Valaistusolosuhteisiin: | Kategoria 3 - kirkas |
| linssimateriaali: | polycarbonate |
| valonläpäisy: | 8-18% |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta, Ruskea |
| Paino: | 25g |
| valmistajan tuotekoodi: | 14009 |
| kehysten leveys: | 133mm |
| Sangan pituus: | 125mm |
| nenäsillan leveys: | 16mm |
| Linssin korkeus: | 44mm |
| GTIN: | 4046375140091 |
| Valmistajan sivu: | http://www.swisseye.com |