Tuo aiemmin saavuttamattomat sorakokemukset suoraan kotiovellesi. BMC URS AMP LT TWO -mallissa on TQ:n innovatiivinen HPR50-käyttöjärjestelmä, joka asettaa kevyydellään, tehollaan ja hiljaisuudellaan uuden vertailukohdan sähköpyörille.
Yhdistettynä MTT-jousitettuun haarukkaan ja MTT-istuinjalustoihin, jotka takaavat äärimmäisen mukavuuden soraseikkailuissa, tämä pyörä tarjoaa poikkeuksellisen ajokokemuksen. Mukana on SRAM Force AXS -ryhmäsarja yhdistettynä SRAM X0 Eagle -vaihteistoon, CRD-400 -hiilipyöräkokonaisuus ja 44 mm:n WTB Raddler -renkaat, mikä tekee siitä täydellisen ja tehokkaan kokonaispaketin.
| Tuotenimi: | BMC URS AMP LT TWO - Electric Gravel Bike - 2024 - dark petrol / black |
| Valmistaja: | BMC Bikes |
| Tuotenumero: | BMC661185 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä, Allroad / Gravel |
| ketju: | SRAM X0 Eagle Transmission Flattop |
| rataspakka: | SRAM X0 Eagle Transmission |
| vaihtaja: | SRAM Force eTap AXS |
| takavaihteenvaihtaja: | SRAM X0 Eagle AXS Transmission |
| etuhammasratassuhde: | 40 |
| kampisarja: | Praxis e-Crank Carbon Road |
| jarrut: | SRAM Force AXS | 180/160mm |
| renkaat: | CRD-400 Carbon |
| satulatolppamalli: | URS AMP Premium Carbon | D-Shaped |
| satula: | WTB Gravelier Stainless |
| ohjaustanko: | Easton EA70 AX |
| ohjainkannatin: | BMC MSM |
| haarukka: | Micro Travel Technology Suspension | Premium Carbon Blades |
| runko: | URS Premium Carbon | Micro Travel Technology | Tuned Compliance Concept Gravel |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | SRAM |
| välityssuhde: | 10-52 |
| Akun kapasiteetti: | 360Wh |
| vaihteen käyttö: | Ketju - sähköinen |
| Sähköpyörän akku: | TQ 360 Wh |
| käyttökoneiston valmistaja: | TQ |
| Moottori: | Keskimoottori, Kevyt avustus |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | TQ HPR-50 4A charger |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| haarukan joustovara: | 20 mm |
| ASTM: | Luokka 2 |
| renkaat: | WTB Raddler | 44 mm |
| renkaan enimmäisleveys: | 47mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 120kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2024 |
| Väri: | Sininen, Turkoosi |
| haarukan rakenne: | Yksi iskunvaimennin |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Näyttö / ohjausyksikkö: | TQ Display | 2" O-LED | Bluetooth / ANT+ |
| Käyttökoneistomalli: | TQ-HPR50 |
| Vääntömomentti: | 50Nm |
| Tuotesarja: | BMC - URS |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 7630906503843, 7630906503874, 7630906503867, 7630906503850, 7630906503935 |
| Valmistajan sivu: | http://www.bmc-switzerland.com |