Navajo 500 XL (vartalon korkeus alkaen 190 cm) on tilava ja erittäin pitkä huopamakuupussi, pussilakana ja lämmittävä poncho yhdessä. Se voidaan myös yhdistää kaikkien muiden VAUDE-huopamakuupussien kanssa - ilman häiritsevää vetoketjua makuualustalla ja erillisellä sivusisäänkäynnillä jokaiselle nukkujalle.
Synteettikuitutäyte eristää, lämmittää myös märkänä ja on hyvin hengittävä. Kylmällä säällä pääosan voi muuttaa kiristysnauhan avulla kolmiulotteiseksi hupuksi. Uusi pintamateriaali on kevyttä, miellyttävän silkkisen tuntuista eikä tartu ihoon. PFC-vapaa Eco Finish tekee siitä pysyvästi vettä ja likaa hylkivän. Navajo 500 XL -huopamakuupussi on osa VAUDE-kiertokonseptia.
Päämateriaalit ja täyte on valmistettu 100 % kierrätetystä polyesteristä. Sille on ominaista myös materiaalitehokas leikkaus, ja se on kestävä ja helposti korjattava. VAUDE Green Shape -merkki tarkoittaa ympäristöystävällistä, toimivaa tuotetta, joka on valmistettu kestävistä materiaaleista.
| Tuotenimi: | Vaude Navajo 500 XL II SYN Sleeping Bag - Zip left - baltic sea |
| Valmistaja: | Vaude |
| Tuotenumero: | VAU660204 |
| toiminta: | Retkeily |
| sukupuoli: | Unisex |
| suositeltu rungon korkeus: | 205cm |
| vuodenaika: | Kevät/syksy |
| Makuupussi: | Untuvamakuupussi |
| eristys: | Synteettinen materiaali |
| mukavuuslämpötila: | +7°C |
| lämpötilaraja: | +3°C |
| äärilämpötila: | -11°C |
| täytteen paino: | 500g |
| Makuupussi ominaisuudet: | Vetoketju vasemmalla, Ilman lämpökaulusta, Kattomuoto |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Sininen |
| Paino: | 1395g |
| Kestävä kehitys: | Vihreä muoto, Vihreä nappi |
| GTIN: | 4062218851283 |