The
Huom:
Ennen käsittelyä kengät on puhdistettava ilman tavanomaisia pesuaineita, sillä mahdolliset jäämät voivat heikentää kyllästysaineen tehoa. Siksi suosittelemme esipesua Nikwaxin kenkien puhdistusgeelillä. Lika estää kenkien kykyä hylkiä vettä. Säännöllinen puhdistus lisää siksi kenkiesi suorituskykyä.
Nikwax Fabric and Leather Waterproofing™ on nopea ja helppo suihkuttaa kosteisiin kenkiin. Nikwax Fabric and Leather Waterproofing™:llä on erittäin kestävät vettähylkivät ominaisuudet (DWR), jotka kehittyvät ilmakuivatessa. Se jättää joustavan vettähylkivän kerroksen kankaan ja nahan yksittäisiin kuituihin. Tämä päästää kosteuden läpi haihtuessaan, jolloin hengittävyys säilyy ja jalat pysyvät kuivina. Nikwax Fabric and Leather Waterproofing™ on kehitetty ja optimoitu erityisesti kangasta ja nahkaa yhdisteleville jalkineille.
| Tuotenimi: | Nikwax Fabric & Leather Proof Spray 300ml |
| Valmistaja: | Nikwax |
| Tuotenumero: | NIK176704 |
| toiminta: | Retkeily |
| kyllästäminen: | Nahka, Kengät |
| sisältö: | 300ml |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Paino: | 310g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 4021573864239 |
| Valmistajan sivu: | http://www.nikwax.de |