Siirtyminen 12":n pyörästä 14":n pyörään sen sijaan, että siirtyisit suoraan 16":n pyörään, antaa lapsellesi enemmän aikaa kehittää avaintaitoja ja rakkautta maastopyöräilyyn, joten hän on valmis, kun seuraava askel tulee, ja on jo oppinut jarruttamaan.
Ilmatäytteiset MTB-renkaat ovat välttämättömät maastoajossa. Ilmatäytteiset renkaat, joissa on syvä kulutuspinta, parantavat merkittävästi pitoa ja antavat pienelle shredderille itseluottamusta, jota hän tarvitsee poluilla liikkumiseen. Renkaat toimivat myös jousituksena, joka vaimentaa kuoppia ja juuria matkan varrella ja tekee ajosta tasaisempaa.
A. Reach - 301-340mm
B. Tukivarsi - 312 mm
C. Tehollinen yläputken pituus - 348 mm
D. Istuinputken pituus - 155 mm
E. Istuinputken kulma - 65°
F. Ohjausputken pituus - 83mm
G. Ohjausputken kulma - 66°
H. Ketjunvarren pituus - 267mm
I. Akseliväli - 612mm
J. Pyörän korkeus - 105mm
K. Istuinkorkeus - 317-402mm
L. Haarukan offset - 29mm
| Tuotenimi: | Kids Ride Shotgun Dirt Hero - 12" Children's Balance Bike - white |
| Valmistaja: | Kids Ride Shotgun |
| Tuotenumero: | SHG644725 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Lapset |
| materiaali: | Alumiini |
| haarukka: | Aluminium |
| pyörän koko: | 12" (203mm) |
| renkaat: | Vee Tire Grown Gem 12 x 2.25 |
| lasten ajoneuvoversio: | Tasapainopyörä |
| istuimen etäisyys maahan: | 317-402mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Valkoinen |
| lasten ajoneuvon kokosuositus: | 2+ (85+ cm) |
| Paino: | 4000g |
| valmistajan tuotekoodi: | KRS-BIK-DHW12-01 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 9421036071719 |
| Valmistajan sivu: | https://kidsrideshotgun.eu/ |