Merinovillaiset vaellussukat, joissa on kohdennettu kompressio, toiminnalliset vyöhykkeet ja suuri osuus merinovillaa maksimaalisen mukavuuden takaamiseksi - myös pitkillä vaelluksilla.
Hienon rakenteensa ansiosta merinovillalla on täydelliset lämpötilaa säätelevät ominaisuudet: se lämmittää, kun on kylmä, ja viilentää, kun on lämmin. Pehmeä materiaali takaa myös erityisen korkean mukavuuden ihoa vasten. Hyödynnä tämän monipuolisen luonnonkuidun ominaisuuksia ja tutustu Bauerfeindin merinovillaisiin vaellussukkiin.
Outdoor Merino Compression -sukat antavat voimaa vaelluksille kaikissa maastoissa erityisten kompressiovyöhykkeiden ansiosta. Kohdennettu kompressio edistää verenkiertoa ja parantaa lihasten taloudellisuutta. Vasikat väsyvät hitaammin ja pysyvät tehokkaampina pitkillä retkillä. Suuri osuus rauhoittavaa merinovillaa tarjoaa erinomaisen mukavuuden: luonnonkuitu pitää jalat kuivina ja raikkaina - todellinen luonnonlahjakkuus ilmaston säätelyssä.
"Infinity Zone" tukee kevyesti nilkan aluetta ja takaa turvallisuuden kaikilla alustoilla. "Relief Sole", "Instep Comfort" ja "Heel Protection" -mukavuusvyöhykkeet suojaavat jalkapohjaa ja vähentävät painetta jalkaterään ja kantapäähän, kun jalkaa laitetaan jalkaan ja pyöritellään ulkoilukengissä. Achilles Comfort -leikkaus vähentää erityisesti akillesjänteeseen kohdistuvaa painetta.
Kompressiosukat istuvat tiiviisti ihoa vasten ja sopivat siksi erinomaisesti pidemmille vaelluksille. Oikean koon valitsemiseksi sinun on määritettävä kengänkoko ja vasikan ympärysmitta. Urheilullisen muotoilun vaellussukat ovat kestäviä, hengittäviä ja pestäviä 30 °C:ssa villasukan pesuohjelmalla. Ne on valmistettu korkeimpien laatuvaatimusten mukaisesti.
Vasikan ympärysmitta: M (38-44cm) | L (45-51cm) | S (31-37cm) | M (38-44cm) | L (45-51cm).
Lisätietoja oikeasta koosta löydät kuvista.
Materiaali
54% polyamidi, 37% villa, 9% elastaani
| Tuotenimi: | Bauerfeind Outdoor Merino Compression Socks Men - lava grey - M (38-44 cm) |
| Valmistaja: | Bauerfeind |
| Tuotenumero: | BAU635550 |
| Materiaali: | 54% polyamidi, 37% villa, 9% elastaani |
| Kompressio: | Kyllä |
| toiminta: | Retkeily, Patikointi |
| sukupuoli: | Miehet |
| tekstiilikangas: | Merino |
| pestävyys: | 30 °C, ei saa silittää, ei kuivausrumpua, herkut, älä valkaise |
| vuodenaika: | All-season |
| sukkien pituus: | Polvisukat |
| sukkaversio: | pehmustettu |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Harmaa |
| Paino: | 100g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 4057532507978, 4057532507947, 4057532507916 |
Löydät alta valmistajan Bauerfeind vaatekokoja koskevia tietoja.
| Eurooppa | 35 - 40 | 41 - 46 |
|---|---|---|
| UK | 2.5 - 6.5 | 7 - 11.5 |
Eurooppa 35 - 40
Eurooppa 41 - 46
| Eurooppa | 38 - 40 | 41 - 43 | 44 - 46 |
|---|---|---|---|
| US | 6 - 8 | 8.5 - 10 | 10.5 - 12 |
| UK | 5 - 6.5 | 7 - 9 | 9.5 - 11.5 |
Eurooppa 38 - 40
Eurooppa 41 - 43
Eurooppa 44 - 46
| Eurooppa | 35 - 37 | 38 - 40 | 41 - 43 |
|---|---|---|---|
| US | 4.5 - 6.5 | 7 - 9 | 9.5 - 11 |
| UK | 2.5 - 4 | 4.5 - 6.5 | 7 - 9 |
Eurooppa 35 - 37
Eurooppa 38 - 40
Eurooppa 41 - 43