The radical, modern geometry with long reach and super flat steering angle makes the
With the big 29" wheels you roll over everything without thinking twice, but at the same time you get the wonderful feeling of being connected to the trail that only a hardtail can offer. You don't need a full suspension bike to be fast on the climbs and have fun on the descents!
| Tuotenimi: | NS Bikes ECCENTRIC CROMO - 29" Mountain Bike - 2022 - red |
| Valmistaja: | NS Bikes |
| Tuotenumero: | NBI552283 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Teräs |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, All-Mountain |
| keskiöt: | NS Rotary 15x110mm Disc | NS Rotary Cassette 12x148mm Disc |
| vanteet: | Octane One Solar 29” | 32h |
| ketju: | Shimano |
| rataspakka: | Sunrace CSMZ800 |
| vaihtaja: | Shimano Deore M6100 |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano Deore M6100 |
| keskiölaakerit: | Shimano BSA 73mm |
| etuhammasratassuhde: | 32 |
| kampisarja: | Shimano Deore FCMT5101 | 170mm |
| jarrut: | Shimano MT410 | 180mm |
| satulatolppamalli: | X-Fusion Manic | internal 125, 150mm |
| satula: | Octane One Rocket 2 | CrMo hollow rail |
| ohjaustanko: | NS Bikes Bar 31.8 | 780mm | 20mm rise |
| ohjainkannatin: | NS Bikes Tone 31.8 | 45mm |
| haarukka: | Rock Shox Recon | 1.5" |
| ohjauslaakeri: | GW | IS42/IS52 |
| runko: | NS Bikes 4130 cromoly | Tange Eccentric Tube |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 11-51 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| gripit: | NS Bikes Hold Fast |
| satulatolppa: | Dropper-tolppa |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| haarukan joustovara: | 140 mm |
| renkaat: | Maxxis DHF EXO/TR 29x2.5" WT | Maxxis Aggressor EXO/TR 29x2.5" WT |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2022 |
| Väri: | Punainen |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 13900g |
| kaapelin reititys: | ulkoinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 2019090013232, 2019090013249, 2019090013225 |
| Valmistajan sivu: | http://www.ns-bikes.com |