Geometria ja jousitus, jotka venyttävät modernin maastopyöräilyn rajoja, takaavat äärimmäisen luotettavuuden teknisessä maastossa ja nopeilla singletraileilla. Rocky Mountain on parantanut rungon muotoilua ja säästänyt 350 g painoa. Tämä tekee Elementistä kevyimmän täysjousitetun pyörän, jonka he ovat koskaan rakentaneet. Samalla he ovat lisänneet rungon jäykkyyttä ratkaisevissa kohdissa, jotta ajokokemus on reagoiva, terävä ja nopeasti kiihtyvä.
| Tuotenimi: | Rocky Mountain ELEMENT C70 Shimano – hiilikuituinen maastopyörä – 2026 - 29" - valkoinen / harmaa / harmaa |
| Valmistaja: | Rocky Mountain |
| Tuotenumero: | RMO773085 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, CC (Cross Country) |
| ketju: | Shimano M8100 |
| rataspakka: | Shimano XT |
| vaihtaja: | Shimano XT Di2 |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano XT Di2 |
| keskiölaakerit: | Shimano SM-BBMT500 |
| etuhammasratassuhde: | 32 |
| kampisarja: | Shimano XT |
| jarrut: | Shimano XT |
| renkaat: | DT Swiss M1900 |
| satulatolppamalli: | Tranz X +RAD2.0 Adjustable Dropper |
| satula: | WTB Solano Fusion Form 142 |
| ohjaustanko: | Race Face Turbine | 780mm Width | 20mm Rise | 8° Backsweep | 5° Upsweep | 35mm Clamp |
| ohjainkannatin: | Rocky Mountain 35 XC | 0° Rise |
| haarukka: | Fox 34 SL Factory | GRIP X Damper |
| ohjauslaakeri: | FSA Orbit NO.57E |
| runko: | SMOOTHWALL™ Carbon | SMOOTHLINK SL™ Suspension |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 10-51 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - sähköinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | Shimano Di2 charger |
| gripit: | ODI Elite Pro Lock On |
| iskunvaimennin: | Fox Float Factory | 190x45mm |
| satulatolppa: | Dropper-tolppa |
| Takakolmio: | Jousitettu |
| haarukan joustovara: | 130 mm |
| renkaat: | Maxxis Rekon WT 3C MaxxTerra EXO Tubeless Ready 2.4" / Maxxis Rekon WT 3C MaxxTerra EXO Tubeless Ready 2.4" |
| rungon joustovara: | 120mm |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Valkoinen |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| valmistajan tuotekoodi: | B0471 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 770416010657, 770416010596, 770416010534, 770416010718 |
| Valmistajan sivu: | https://bikes.com/ |