Muistatko maastopyöräilyn alkuaikoja, kun John Tomac mullisti kilpapyöräilyn MTB:llään ja dropbar-ohjaustangollaan ja voitti kisan toisensa jälkeen? Nuo ajat elävät jälleen! Sillä missä gravel alkaa ja missä maastopyörä päättyy? Tänään soratie, huomenna singletrail. Nauti kahden maailman eduista yhdessä pyörässä. Tunne aurinko, tunne tuuli ja koe seuraava gravel-retkesi maastopyörä X-MYROONin eduilla.
Olipa kyseessä hiekkaiset polut tai epätasainen maasto, tämä pyörä on kehitetty nopeutta ja hallittavuutta varten kaikilla alustoilla. Olipa kyseessä Leadville 100, beachbike-kilpailu tai oma gravel-seikkailusi – tämä pyörä on täydellinen kumppanisi.
| Tuotenimi: | KTM X-Myroon Elite - 29" hiilikuituinen gravel-pyörä - 2026 - burnt orange (black) |
| Valmistaja: | KTM Bikes |
| Tuotenumero: | KTM772694 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Allroad / Gravel |
| pinnat: | DT Champion 2.0 black |
| vanteet: | Ryde Rival26 | 32H | 622x26C |
| ketju: | Shimano M6100-12 |
| rataspakka: | Shimano Deore M6100-12 |
| vaihtaja: | Shimano 105 R7120/R7170 |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano GRX RX822-12 | SGS shadow+ |
| etuhammasratassuhde: | 32 |
| kampisarja: | Shimano Deore M6100-12 |
| jarrut: | Shimano RT54 CL 180 | Shimano RT54 CL | 160 mm |
| satulatolppamalli: | KTM TEAM | 27.2 | 400 |
| satula: | Selle San Marco RND Manganes Rails |
| ohjaustanko: | KTM COMP II Road | 440mm |
| ohjainkannatin: | KTM TEAM MTB | 7° |
| haarukka: | FOX 32 Float 29" Rhythm |
| ohjauslaakeri: | Acros AICR internal | 1.1/8"-1.5" angle limit |
| runko: | Myroon 29" Carbon |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 10-51 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| gripit: | KTM tape |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| haarukan joustovara: | 100 mm |
| ASTM: | Luokka 3 |
| renkaat: | Maxxis Rekon Race | EXO/TR | 57-622 |
| järjestelmän enimmäispaino: | 112kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Oranssi |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 11900g |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | KTM Bikes - X-Myroon |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| Valmistajan sivu: | https://www.ktm-bikes.at/de/ |