Muistatko maastopyöräilyn alkuaikoja, kun John Tomac mullisti kilpapyöräilyn MTB:llään ja dropbar-ohjaustangollaan ja voitti kisan toisensa jälkeen? Nuo ajat ovat palanneet! Missä nimittäin gravel alkaa ja missä maastopyörä päättyy? Tänään soratie, huomenna singletrail. Nauti kahden maailman eduista yhdessä pyörässä. Tunne aurinko, tunne tuuli ja koe seuraava gravel-retkesi maastopyörä X-MYROONin eduilla.
Olipa kyseessä hiekkaiset polut tai epätasainen maasto, tämä pyörä on kehitetty nopeutta ja hallittavuutta varten kaikilla alustoilla. Olipa kyseessä Leadville 100, beachbike-kilpailu tai oma gravel-seikkailusi – tämä pyörä on täydellinen kumppanisi.
| Tuotenimi: | KTM X-Myroon Master - 29" hiilikuituinen gravel-pyörä - 2026 - carbon (orange+black sand) |
| Valmistaja: | KTM Bikes |
| Tuotenumero: | KTM772693 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Allroad / Gravel |
| ketju: | Shimano M8100-12 |
| rataspakka: | Shimano Deore XT M8100-12 |
| vaihtaja: | Shimano 105 R7120/R7170 |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano GRX RX822-12 | SGS shadow+ |
| etuhammasratassuhde: | 34 |
| kampisarja: | Shimano Deore XT M8100-12 |
| jarrut: | Shimano CL800 CL 160 freeza |
| renkaat: | Mavic Crossmax 29 CL 110x15TA|622x25TC TLR | Mavic Crossmax 29 CL 148x12TA|622x25TC MS TLR |
| satulatolppamalli: | KTM TEAM | 27.2 | 400 |
| satula: | Selle San Marco Shortfit Open Fit Wide |
| tankoteippi: | KTM tape |
| ohjaustanko: | KTM COMP II Road | 460mm |
| ohjainkannatin: | KTM TEAM MTB | 7° |
| haarukka: | FOX 32SC Float 29" Perf |
| ohjauslaakeri: | Acros AICR internal | 1.1/8"-1.5" angle limit |
| runko: | Myroon 29" Premium Carbon |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 10-51 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| haarukan joustovara: | 100 mm |
| ASTM: | Luokka 3 |
| renkaat: | Maxxis Rekon Race | EXO/TR | 57-622 |
| järjestelmän enimmäispaino: | 111kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 10800g |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | KTM Bikes - X-Myroon |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| Valmistajan sivu: | https://www.ktm-bikes.at/de/ |