Klassikko, uudistettuna naispyöräilijöille. Uudet Classic-pyöräilyshortsit tarjoavat kaikki edut, jotka perustuvat Sportfulin kokemukseen vaativimpien urheilijoiden parissa. Nyt ne on saatavana entistäkin modernimmalla leikkauksella ja istuvuudella. Niille, jotka etsivät parasta tasapainoa laadun ja teknisten ominaisuuksien välillä.
Materiaali
Aineisto I: 84% polyesteri, 16% elastaani
Aineisto II: 80% polyamidi, 20% elastaani
Aineisto III: 72% polyesteri, 28% elastaani
Aineisto IV: 100% polyamidi
| Tuotenimi: | Sportful Classic Naisten pyöräilyhousut 1122018 - 101 Valkoinen |
| Valmistaja: | Sportful |
| Tuotenumero: | SPF771786 |
| Materiaali: | Aineisto I: 84% polyesteri, 16% elastaani Aineisto II: 80% polyamidi, 20% elastaani Aineisto III: 72% polyesteri, 28% elastaani Aineisto IV: 100% polyamidi |
| Kompressio: | Ei |
| istuintyyny: | Kyllä |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Naiset |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali |
| pestävyys: | 40 °C, älä valkaise |
| vuodenaika: | Kesä |
| lämpötila-alue: | +30°C / +15°C |
| istuvuus: | trikoot |
| istuintyynyn nimi: | Bodyfit Pro MD |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Valkoinen |
| Paino: | 176g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| takatasku: | 0 |
| GTIN: | 8056006817403, 8056006817410, 8056006817380, 8056006817397, 8056006817427, 8056006817434 |
Löydät alta valmistajan Sportful vaatekokoja koskevia tietoja.
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL | XXL | 3XL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 88 | 92 | 96 | 100 | 105 | 110 | 115 |
| C. vyötärö (cm) | 76 | 80 | 84 | 88 | 93 | 98 | 103 |
| D. lantio (cm) | 90 | 94 | 98 | 102 | 107 | 112 | 117 |
| E. sisäsauma (cm) | 80 | 81 | 82 | 83 | 84.5 | 86 | 87.5 |
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
Kansainvälinen XXL
Kansainvälinen 3XL
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL | XXL |
|---|---|---|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 79 | 84 | 89 | 94 | 99 | 104 |
| C. vyötärö (cm) | 63 | 68 | 73 | 78 | 83 | 88 |
| D. lantio (cm) | 87 | 92 | 97 | 102 | 107 | 112 |
| E. sisäsauma (cm) | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 |
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
Kansainvälinen XXL
| Kansainvälinen | 6 Jahre | 8 Jahre | 10 Jahre | 12 Jahre | 14 Jahre |
|---|---|---|---|---|---|
| A. kehon pituus (cm) | 116 | 128 | 140 | 152 | 164 |
Kansainvälinen 6 Jahre
Kansainvälinen 8 Jahre
Kansainvälinen 10 Jahre
Kansainvälinen 12 Jahre
Kansainvälinen 14 Jahre