Schwalbe Nobby Nic toimii kaikissa tilanteissa, säästä ja maastosta riippumatta. Ja se on vielä suhteellisen pieni paino. Mahdollisimman laaja käyttöalue retkeilyyn ja all mountain -ajoon, vaikeille maastopyöräilyreiteille sekä teknisesti vaativille enduro-poluille.
Addix Speedgrip | Tällä yleiskäyttöisellä seoksella on ehdottomasti suurin käyttöalue XC:stä AM:ään ja trailiin. Nopeus, pito ja kestävyys yhdistyvät täydellisesti yhdessä seoksessa tasolla, jota kukaan ei ole aiemmin pitänyt mahdollisena!
Super Ground | Super Ground-renkaat kattavat laajan käyttöalueen teknisessä ajossa. Ne sopivat täydellisesti jäykkäperäisille pyörille ja keskitason joustomatkan omaaviin polkupyöriin. Niiden huippumoderni MTB-rakenne, jossa on ylimääräinen bead-to-bead-kangas, takaa paremman suojan viilloilta. Kevyitä renkaita käytetään XC-, All Mountain- ja Trail-ajoon myös nykyisissä G-One- ja X-One-sarjoissa.
SnakeSkin | Viiltoja kestävärengasrikonestokerros reunasta reunaan.
Tubeless Easy (TLE) | Nämä renkaat voidaan muuttaa tubeless-renkaiksi tiivistysnesteen avulla. Laadukkaiden Schwalbe-renkaiden standardi.
ECE-R75 (E-50) | ECE- R75-merkinnällä varustetut renkaat on hyväksytty polkupyörille, joiden nopeus on enintään 50 km/h.
Huomautus: Renkaat toimitetaan ilman alkuperäistä pakkausta!
| Tuotenimi: | Schwalbe Nobby Nic Taitettava rengas - Evolution | Addix Speedgrip | Super Ground | TLEasy - ECE-R75 - 29x2.40" | Bronze Sidewall - erikoistarjous |
| Valmistaja: | Schwalbe |
| Tuotenumero: | SWA770825 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä, MTB, CC (Cross Country), Enduro, All-Mountain |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| rengastyyppi: | Taiteltava rengas, Tubeless Ready |
| ilmanpaine: | 3.5bar |
| ETRTO: | 62-622 |
| renkaan ominaisuudet: | ECE-R75 |
| renkaan rungon tiheys: | 67TPI/EPI |
| renkaan leveys: | 2.40" |
| pistosuojaus: | Super Ground / SnakeSkin |
| rengasseos: | Addix Speedgrip |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta, Ruskea |
| Paino: | 850g |
| valmistajan tuotekoodi: | 11654322 |
| Painorajoitus (per rengas): | 125kg |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | Schwalbe - Nobby Nic |
| Valmistajan sivu: | http://www.schwalbe.com |