Maxxis Aspen AT on menestyksekkään maastopyörän renkaan johdonmukainen jatkokehitys. Luotettavan Aspen-alustan pohjalta renkaan kuvio on sovitettu tarkasti nykyaikaisten XC- ja downcountry-reittien vaatimuksiin. Tuloksena on nopea, tehokkaasti rullaava renkaa, joka tarjoaa huomattavasti parempaa hallittavuutta ja turvallisuutta myös vaativammassa maastossa. Uudistetun profiilisuunnittelun ansiosta Aspen AT vakuuttaa parannetulla pidolla ja vakaammalla ajokäyttäytymisellä menettämättä kuitenkaan kilpailu-DNA:taan. Näin se sijoittuu tarkalleen klassisten XC-kilparenkaiden ja aggressiivisempien trail-mallien väliin – ihanteellinen valinta ajajille, jotka etsivät monipuolisia renkaita vaihteleviin olosuhteisiin. Olipa kyseessä nopeat kilparadat, tekniset osuudet tai pitkät retket: Aspen AT tarjoaa sopivan tasapainon nopeuden, pidon ja hallittavuuden välillä.
| Tuotenimi: | Maxxis Aspen AT Taitettava rengas - MaxxSpeed | EXO TR | WT - 32x2.40" |
| Valmistaja: | Maxxis |
| Tuotenumero: | MXS770726 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, CC (Cross Country), All-Mountain |
| pyörän koko: | 32" (686mm) |
| ETRTO: | 61-686 |
| renkaan rungon tiheys: | 120TPI/EPI |
| renkaan leveys: | 2.40" |
| pistosuojaus: | EXO TR E50 |
| rengasseos: | MaxxSpeed |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 895g |
| valmistajan tuotekoodi: | 3202 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 4717784045641 |
| Valmistajan sivu: | http://maxxistires.de/ |