Suurten löytöretkeilijöiden aika näyttää olevan kauan ohi, mutta PROWLER tuo kappaleen tästä kaipuusta takaisin. Tämän täysjousitettun pyörän avulla mikään ei enää estä sinua lähtemästä omalle henkilökohtaiselle retkellesi erämaahan. Olipa kyseessä sitten metsien läpi, vuorijonojen yli, salaiselle paikalle tai pyöräpuistoon, PROWLER takaa ensiluokkaisen polkuelämyksen ja vie sinut kauas arjesta.
Vahvojen alamäkiajo-ominaisuuksien lisäksi PROWLER vakuuttaa kiipeilyominaisuuksillaan, joille ei löydy vertaa tässä pyöräsegmentissä. Matala ohjaamo ja 75 asteen istuinkulma tekevät sen mahdolliseksi.
| Tuotenimi: | KTM Prowler 1964 - 29" Maastopyörä - 2023 - ultimate grey matt (black+orange+aqua) |
| Valmistaja: | KTM Bikes |
| Tuotenumero: | KTM770374 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, Enduro |
| keskiöt: | Shimano MT410B, CL, 32H, 110-15TA | Shimano MT400B, CL, 32H, 148-12TA |
| pinnat: | DT Champion 2.0 black |
| vanteet: | Ambrosio E30 Trail 32H 622x30TC |
| ketju: | SRAM NX Eagle |
| rataspakka: | SRAM SX Eagle PG-1210 |
| vaihtaja: | SRAM SX Eagle Trigger |
| takavaihteenvaihtaja: | SRAM SX Eagle |
| etuhammasratassuhde: | 30 |
| kampisarja: | SRAM SX Eagle DUB |
| jarrut: | Shimano M4100 / MT420 4-Piston | Shimano RT64 CL 203 / 180 |
| satulatolppamalli: | KTM COMP II dropper internal |
| satula: | Selle San Marco GND |
| ohjaustanko: | KTM Team Trail35 Rizer25 | 800mm |
| ohjainkannatin: | KTM TEAM II Trail35 |
| haarukka: | RockShox 35 Silver TK |
| ohjauslaakeri: | KTM Team | drop/in | 1.1/8"-1.5" |
| runko: | Alloy6061 triplebutted SLL |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | SRAM |
| välityssuhde: | 11-50 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| gripit: | ESI Chunky silicone |
| iskunvaimennin: | FOX Float X Performance | 230x65 |
| satulatolppa: | Dropper-tolppa |
| Takakolmio: | Jousitettu |
| haarukan joustovara: | 160 mm |
| renkaat: | Conti Trail King | 60-622 | ShieldWall |
| rungon joustovara: | 150mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 109kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2023 |
| Väri: | Harmaa |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 16900g |
| valmistajan tuotekoodi: | 1230303103 | 1230303108 | 1230303113 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | KTM Bikes - Prowler |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 9008594468207, 9008594468214, 9008594468221 |
| Valmistajan sivu: | https://www.ktm-bikes.at/de/ |