SIGG esittelee markkinoiden tyylikkäimmät juomapullot lasten käyttöön!
Shield Therm ONE -lasten juomapullo on innovatiivisen ONE Top -korkkinsa ansiosta helppo avata ja sulkea, ja se on riittävän tukeva kestämään myös satunnaisia pudotuksia ilman, että sisältö valuu ulos. Tyhjiöeristetty, kuparipinnoitettu kaksoisseinärakenne pitää lapsesi lempijuomat kylminä uskomattomat 36 tuntia. Enemmän ei voi toivoa. Eristysominaisuuksiensa ansiosta se sopii tietenkin erinomaisesti myös kuumille juomille. Ulkonäön suhteen jokaisella lapsella on oma makunsa, joten olemme huolehtineet laajasta valikoimasta hauskoja ja värikkäitä malleja. Shield Therm ONE -lasten juomapullo koostuu 90-prosenttisesti kuluttajien kierrättämästä ruostumattomasta teräksestä ja on ympäristöystävällinen vaihtoehto kertakäyttöisille muovipulloille. Ja kuten kaikki SIGG-juomapullot, se on täysin BPA-vapaa ja täyttää tiukat EU:n elintarviketurvallisuusstandardit lasten terveyden suojelemiseksi. Tämän pullon avulla lasten on aina käden ulottuvilla viileä tai halutessaan lämmin juoma.
| Tuotenimi: | SIGG Shield Therm ONE Thermo Lasten juomapullo 0,5 l - Pompiers |
| Valmistaja: | SIGG |
| Tuotenumero: | SIF770147 |
| toiminta: | Retkeily, Vapaa-aika |
| sukupuoli: | Lapset |
| materiaali: | Ruostumaton teräs |
| mitat (p/l/k): | 73/73/219mm |
| Halkaisija: | 73.2mm |
| Nesteytys, pullot ja telineet: | Lämpöpullo |
| Määrä: | 0.5l |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Sininen |
| Paino: | 251g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 7630135602287 |