Ei vuotamista – siihen voi luottaa Pulsarin kanssa. Käyttö on yhtä helppoa. Pullon avaaminen ja sulkeminen tapahtuu helposti suulla. Pullon vartalon muotoilun ansiosta Pulsar istuu täydellisesti käteen, ja ihanteellinen nesteytys onnistuu kevyellä painalluksella pehmeää pulloa. Tämä on kätevää paitsi pyöräilyssä myös sisäpyöräilyssä, kuntosalilla ja monissa muissa urheiluharrastuksissa. Luonnollisesti Pulsar on käytännöllinen myös muutoin. Se on helppo täyttää nesteellä, jäällä ja jauheella sekä täydellinen isotonisten juomien sekoittamiseen. Miksi kaikki nämä edut? Tämä pullo on kehitetty yhdessä Swiss Cycling -maajoukkueen mestareiden kanssa. Tuloksena on kestäviä, lujia materiaaleja yhdistettynä edistykselliseen, minimalistiseen muotoiluun. Yhtä mestarillista on se, että Pulsar on vapaa BPA:sta ja ftalaateista ja valmistettu kestämään käyttöä monien vuosien ajan.
| Tuotenimi: | SIGG Pulsar Juomapullo 0,6 l - Transparent Aqua |
| Valmistaja: | SIGG |
| Tuotenumero: | SIF770131 |
| toiminta: | Pyöräily, Retkeily, Fitness |
| materiaali: | Komposiitti |
| mitat (p/l/k): | 73/73/236mm |
| Halkaisija: | 73mm |
| Nesteytys, pullot ja telineet: | Pullo |
| Määrä: | 0.6l |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Läpinäkyvä |
| Paino: | 97g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 7630135617939 |