Kun hengitys jäätyy ja tuuli piiskaa kasvoillesi – se on luotettava kumppanisi. Alpine Star on termospullo todellisiin seikkailuihin – kevyt, kestävä ja suunniteltu kaikkeen, mitä ulkona sinua odottaa.
Olipa kyseessä jäiset korkeudet tai karu maasto: se pitää juomasi kuumana tai kylmänä niin kauan kuin tarvitset. Kuparipinnoitetun kaksoisseinäeristyksensä ansiosta se säilyttää lämmön jopa 25 tuntia ja kylmyyden jopa 105 tuntia – luotettavasti, olitpa sitten lähdössä liikkeelle aikaisin aamulla pakkasessa tai nauttimassa keskipäivällä upeasta vuoristomaisemasta auringonpaisteessa. Silikonipohja takaa tukevan pidon, vaikka alusta olisi liukas, märkä tai jäätynyt. Ja kun käsineet on pidettävä kädessä pakkasessa, pullo pysyy hyvin kädessä liukumattomien pintojen ja selkeiden urien ansiosta.
Alpine Star ei ole vain erityisen kestävä, vaan myös noin 30 % kevyempi kuin vastaavat mallit, joilla on sama tilavuus. Pullon runko on valmistettu 90 %:sti kuluttajien kierrättämästä ruostumattomasta teräksestä, se on BPA-vapaa, mauton ja täysin kierrätettävä. Tarkkaan toimivan Twist&Pour-korkin ja integroidun juomamukin ansiosta se on aina käyttövalmis – olipa kyseessä sitten kuumat tai jääkylmät juomat, liikkeellä kaupungissa tai seikkailemassa luonnossa.
| Tuotenimi: | SIGG Alpine Star Termos-juomapullo 1,0 l - Musta |
| Valmistaja: | SIGG |
| Tuotenumero: | SIF770127 |
| toiminta: | Retkeily, Vapaa-aika |
| materiaali: | Ruostumaton teräs |
| mitat (p/l/k): | 87/87/293mm |
| Halkaisija: | 87mm |
| Nesteytys, pullot ja telineet: | Ø muut, Lämpöpullo |
| Määrä: | 1l |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Paino: | 510g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 7630135617007 |