Tämä kierrätettävä juomapullo pitää juomat kylminä jopa 72 tuntia ja sopii myös kuumille juomille. Se kestää hiilihappoa, on vuotamaton ja helppo käyttää yhdellä kädellä.
Shield Therm ONE -juomapullo on (kirjaimellisesti) ehkä kaikkien aikojen tyylikkäin SIGG-pullo. Se tarjoaa täydellisen juomakokemuksen suukappaleen ansiosta, joka on suunniteltu takaamaan ihanteellisen virtauksen, sekä ONE Top -korkin ansiosta, joka on helppo avata ja sulkea yhdellä kädellä. Vakuumieristetty, kuparipinnoitettu kaksoisseinärakenne pitää suosikkijuomasi kylmänä uskomattomat 72 tuntia. Tämä on todellakin huipputyylikäs. Eristeominaisuuksiensa ansiosta pullo sopii tietenkin erinomaisesti myös kuumille juomille. Pulloa on saatavana monissa houkuttelevissa värivaihtoehdoissa, joten voit sovittaa sen täysin omaan tyyliisi. Shield Therm ONE -juomapullo koostuu 90-prosenttisesti kuluttajien kierrättämästä ruostumattomasta teräksestä ja on ympäristöystävällinen vaihtoehto kertakäyttöisille muovipulloille. Ja kuten kaikki SIGG-juomapullot, se on täysin BPA-vapaa ja täyttää tiukat EU:n elintarviketurvallisuusstandardit. Se ei ole vain toimiva, vaan myös erityisen tyylikäs ja ihanteellinen kumppani seuraavalle retkeilyseikkailullesi tai rentouttavalle päivälle kaupungissa. Näin sinulla on aina käden ulottuvilla viileä ja virkistävä tai tarvittaessa myös kuuma juoma.
| Tuotenimi: | SIGG Shield Therm ONE Thermo Flask 1.0L - Eco Green |
| Valmistaja: | SIGG |
| Tuotenumero: | SIF770124 |
| toiminta: | Retkeily, Vapaa-aika |
| materiaali: | Ruostumaton teräs |
| mitat (p/l/k): | 296/77/77mm |
| Halkaisija: | 77mm |
| Nesteytys, pullot ja telineet: | Lämpöpullo |
| Määrä: | 1l |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 364g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 7630135602164 |