Tämä kierrätettävä juomapullo pitää juomat kylminä jopa 36 tuntia ja sopii myös kuumille juomille. Se kestää hiilihappoa, on vuotamaton ja helppo käyttää yhdellä kädellä.
Shield Therm ONE -juomapullo on (kirjaimellisesti) ehkä kaikkien aikojen tyylikkäin SIGG-pullo. Se tarjoaa täydellisen juomakokemuksen suuttimen ansiosta, joka on suunniteltu takaamaan ihanteellisen juomavirtauksen, sekä ONE Top -korkin ansiosta, joka on helppo avata ja sulkea yhdellä kädellä. Vakuumieristetty, kuparipinnoitettu kaksoisseinärakenne pitää suosikkijuomasi kylmänä uskomattomat 54 tuntia. Tämä on todellakin huipputyylikäs. Eristeominaisuuksiensa ansiosta se sopii tietenkin erinomaisesti myös kuumille juomille. Pullo on saatavana monissa houkuttelevissa värivaihtoehdoissa, joten voit sovittaa sen täysin omaan tyyliisi. Shield Therm ONE -juomapullo koostuu 90-prosenttisesti kuluttajien kierrättämästä ruostumattomasta teräksestä ja on ympäristöystävällinen vaihtoehto kertakäyttöisille muovipulloille. Ja kuten kaikki SIGG-juomapullot, se on täysin BPA-vapaa ja täyttää tiukat EU:n elintarviketurvallisuusstandardit. Se ei ole vain toimiva, vaan myös erityisen tyylikäs ja ihanteellinen kumppani seuraavalle retkeilyseikkailullesi tai rentouttavalle päivälle kaupungilla. Näin sinulla on aina käden ulottuvilla viileä ja virkistävä tai tarvittaessa myös kuuma juoma.
| Tuotenimi: | SIGG Shield Therm ONE Termospullo 0,5 l - Brushed |
| Valmistaja: | SIGG |
| Tuotenumero: | SIF770120 |
| toiminta: | Retkeily, Vapaa-aika |
| materiaali: | Ruostumaton teräs |
| mitat (p/l/k): | 73/73/219mm |
| Halkaisija: | 73.2mm |
| Nesteytys, pullot ja telineet: | Lämpöpullo |
| Määrä: | 0.5l |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Metalliväri |
| Paino: | 251g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 7630135621783 |