Läpivientiakselit on suunniteltu käytettäväksi yhdessä Restrap Switch Rack -kiinnikkeen kanssa. Lisäakselien avulla voit vaihtaa Switch Rack -kiinnikkeen nopeasti eri polkupyörien välillä.
Kaikki Switch Rack -tuotteet toimitetaan yhdellä akselilla. Se on tarkoitettu korvaamaan olemassa oleva akseli. Se on yhteensopiva 142 mm:n ja 148 mm:n (Boost) asennusleveyden kanssa ja toimitetaan etäisyyspalikoiden kanssa, jotta istuvuus voidaan säätää. On ehdottomasti välttämätöntä käyttää oikeaa kierteen nousua runkoosi.
Voit selvittää oikean kierteen nousun irrottamalla nykyisen akselisi. Monissa akseleissa kierteen nousu on merkitty suoraan akseliin. Se on joko 1 mm, 1,5 mm tai 1,75 mm. Jos sitä ei ole merkitty akseliin, tarvitset viivaimen. Laske kymmenen kierrekertaa akselin päästä ja mittaa etäisyys. Jos etäisyys on 1 cm, kierteen nousu on 1 mm. 1,5 cm = 1,5 mm:n kierteen nousu, 1,75 cm = 1,75 mm.
Poista pyörän nykyinen läpivientiakseli ja asenna Restrap-Switch-läpivientiakseli kuusioavaimella. Käytä niin monta 3 mm:n aluslevyä kuin tarvitaan, jotta ylätuki keskittyy takakiekon yläpuolelle. Käytä mukana toimitettua kartiomaista läpivientiadapteria yhteensopiville runkoille.
Laadukkaat 7075-T6-alumiiniakselit, joiden kierteen nousu on 1 mm, 1,5 mm ja 1,75 mm.
Tärkeää: Varmista, että akselin kierreväli vastaa pyöräsi kierreväliä. Älä yritä asentaa akselia ilman sopivaa kierreväliä.
| Tuotenimi: | Restrap Switch Läpivientiakseli - 12 x 225 mm - M12x1.0mm |
| Valmistaja: | Restrap |
| Tuotenumero: | RET770012 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Alumiini |
| akseli vakio: | 12x142 mm (TR), 12x148 mm Boost (TR) |
| pituus: | 225mm |
| pikalukitus/pistoakseliversio: | Taka |
| kierre: | M12x1,0 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| GTIN: | 5060367884984 |
| Valmistajan sivu: | https://restrap.co.uk/ |