Koiran ottaminen mukaan seikkailuille tai asioille ei ole koskaan ollut näin helppoa. Thule Bexey -koiran pyörän peräkärry tarjoaa täydellistä mukavuutta ja turvallisuutta – minne tahansa matka viekin.
Thule Bexey -pyörän peräkärryn tukeva ja pehmustettu pohja takaa turvallisen ja rauhallisen matkan jopa epätasaisella alustalla. Matala sisäänkäynti helpottaa kaiken kokoisille koirille sisään- ja uloskäyntiä, joten mikään seikkailu ei jää saavuttamattomaksi. Perävaunussa eläimet arvostavat pääntilaa, näkymää ja ilmanvaihtomahdollisuuksia. Sisätilassa ei ole teräviä kulmia, mikä vähentää loukkaantumisriskiä. Yhteenvetona voidaan siis sanoa, että kyseessä on turvallinen oleskelupaikka sekä pienillä asiointimatkoilla että pidemmillä ajeluilla.
Thule Bexey -pyörän peräkärry koiralle on valmistettu kestävistä, pitkäikäisistä materiaaleista. Ja pentujen, jotka tykkäävät pureskella kaikkea muuta paitsi lelujaan, kohdalla etu-, sivu- ja pohjakangas on helppo irrottaa, korjata ja kiinnittää takaisin. Peräkärry kestää näin ollen pidempään, vaikka sitä käytettäisiin usein.
Koiran enimmäispaino: 45 kg
Voit asettaa Thule Bexey -koiranpyöräperävaunun harjoittelutilaan irrottamalla pyörät ja vetokahvan ja asettamalla paikalleen tukevan muovipohjan. Ota mukaan paketti koirasi lempikeksejä ja käytä perävaunua totuttaaksesi koirasi siihen turvallisessa kotona. Seikkailun jälkeen perävaunu on helppo puhdistaa vetoketjulla irrotettavien sivuseinien ja pohjan ansiosta. Näin se on taas raikas ja puhdas käyttövalmis seuraavaa matkaa varten.
Thule Bexey Large on ihanteellinen valinta koirille, joiden säkäkorkeus on noin 55 cm. Se tarjoaa 15–20 cm lisää korkeutta, jotta koiralla on matkan aikana riittävästi tilaa seistä ja istua mukavasti.
Esimerkkejä koiraroduista, jotka mahtuvat Thule Bexey Large -kuljetuslaatikkoon:
Schnauzer: säkäkorkeus 45–50 cm
American Staffordshire terrieri: säkäkorkeus 43–50 cm
Nova Scotia Duck Tolling Retriever: säkäkorkeus 42–54 cm
| Tuotenimi: | Thule Bexey L Koiran perävaunu - Hazy Green |
| Valmistaja: | Thule |
| Tuotenumero: | THU770004 |
| toiminta: | Pyöräily |
| mitat (p/l/k): | 1570/790/940mm |
| käyttö pyöräurheilu: | Vaellus, Kaupunki |
| maksimikuorma: | 45kg |
| Perävaunu-/lastenistuinversio: | Koirankuljetusvaunu |
| perävaunun ominaisuudet: | Pehmeä pohja, Taitettava |
| pakkauskoko (p/l/k): | 1090/760/350mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Harmaa, Vihreä |
| Paino: | 16800g |
| valmistajan tuotekoodi: | 800001 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 197074567451 |
| Valmistajan sivu: | http://www.thule.com |