Tutustu Dartmoor-komposiittimalliston uusimpaan tulokkaaseen – kevyisiin nailonpolkimeihin, jotka ylittävät odotukset painoluokassaan. Ajattele niitä Thunder-polkimien kevyempinä sisaruksina – muoto ja kahvat ovat samat, mutta ulkoasu on erilainen.
Ylisuuri alusta yhdistyy vankkaan 12 mm:n akseliin, kahteen tiivistettyyn laakeriin ja DU-holkkiin, mikä takaa sujuvan, vahvan ja kestävän kokonaisuuden. Vaihdettavat metallitapit pitävät jalkasi tukevasti paikallaan ja tekevät niiden irrottamisesta vaikeampaa kuin koskaan. Etsitkö ammattitason suorituskykyä kevyessä paketissa? Roost-polkimet ovat valmiina lähtöön.
| Tuotenimi: | Dartmoor Roost Polkimet - musta |
| Valmistaja: | Dartmoor Parts |
| Tuotenumero: | DTM769722 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB |
| Poljinversio: | Litteä poljin / alustan poljin |
| alustan koko: | 100 x 105mm |
| Polkimen kierrekoko: | 9/16" |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 390g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Poljinakselimateriaali: | Teräs |
| Poljinrunkomateriaali: | Muovi |
| GTIN: | 5905334034552 |
| Valmistajan sivu: | http://dartmoor-bikes.com/ |