Tätä on odotettu kauan – Dartmoor on viettänyt kuukausia suunnitteluun ja testaukseen, ja nyt Thunder-polkimet ovat täällä. Ei turhaa hypeä. Pelkkää raakaa voimaa.
Valmistettu 7075-seoksesta, CNC-koneistettu täydellisyyteen ja rakennettu kestämään iskut, joita niille heität. Ylisuuri alusta, paksu 12 mm:n akseli, kaksi tiivistettyä laakeria ja DU-holkki – nämä polkimet nauravat epävarmoille laskuille ja rakastavat sitä, kun meno muuttuu villiksi.
Suuria freeride-reittejä horisontissa? Thunders-polkimet ovat valmiina rullaamaan ja palaamaan takaisin lisää.
| Tuotenimi: | Dartmoor Thunder Polkimet - choco |
| Valmistaja: | Dartmoor Parts |
| Tuotenumero: | DTM769720 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB |
| Poljinversio: | Litteä poljin / alustan poljin |
| alustan koko: | 105 x 97mm |
| Polkimen kierrekoko: | 9/16" |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Ruskea |
| Paino: | 405g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Poljinakselimateriaali: | Teräs |
| Poljinrunkomateriaali: | Alumiini |
| GTIN: | 5905334034538 |
| Valmistajan sivu: | http://dartmoor-bikes.com/ |