Dartmoor Lightning Hi -ohjaustanko on 800 mm leveä ja valmistettu erittäin lujasta 35 mm:n vakioputkesta, mikä sopii erinomaisesti enduro-, freeride- ja alamäkiajoon.
Lightning on valmistettu butted-tyyppisestä 7050-alumiinista. Suuren koon ja erinomaisen lujuuden vuoksi tämä 310 g painava ohjaustanko kuuluu ehdottomasti höyhenpainoluokkaan.
| Tuotenimi: | Dartmoor Lightning Hi MTB-ohjaustanko - 35mm | 45mm Rise | 800mm - matt choco/polished choco |
| Valmistaja: | Dartmoor Parts |
| Tuotenumero: | DTM769708 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, Enduro, Alamäki, Vapaalasku |
| Ohjaustangon kiristimen Ø: | 35 mm |
| Ohjaustangon design: | Riser-ohjaustanko |
| tangon leveys: | 800 mm |
| tangon leveyden mittaus: | Ulkopuoli-ulkopuoli |
| Backsweep: | 8° |
| nousu: | 45mm |
| upsweep: | 5° |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Ruskea |
| Paino: | 310g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5905334034392 |
| Valmistajan sivu: | http://dartmoor-bikes.com/ |