Dartmoorin ohjaustankivalikoiman uusin tulokas, Lightning X-Hi, on suunniteltu suuriin hyppyihin, vielä suurempiin temppuihin ja ajajille, jotka rakastavat olla kaiken yläpuolella. Tämä Gravity-ohjaustanko on valmistettu korkealaatuisesta 7050-alumiinista ja tarjoaa vertaansa vailla olevan lujuuden sekä vaikuttavan painon.
Sen erityisen korkea nousu ja vankka 35 mm:n puristus antavat sinulle maksimaalisen hallinnan jokaisessa nousussa, laskeutumisessa ja teknisessä osuudessa.
Saatavana kolmessa korkealaatuisessa värissä, mukaan lukien Mirror Silver ja uusi Choco-anodisoitu viimeistely, Lightning X-Hi yhdistää tyylin, kestävyyden ja suorituskyvyn – täydellinen valinta ajajille, jotka vaativat ohjaustankoltaan parasta mahdollista.
| Tuotenimi: | Dartmoor Lightning X-Hi MTB-ohjaustanko - 35mm | 60mm Rise | 800mm - matt choco/polished choco |
| Valmistaja: | Dartmoor Parts |
| Tuotenumero: | DTM769706 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB |
| Ohjaustangon kiristimen Ø: | 35 mm |
| Ohjaustangon design: | Riser-ohjaustanko |
| tangon leveys: | 800 mm |
| tangon leveyden mittaus: | Ulkopuoli-ulkopuoli |
| Backsweep: | 8° |
| nousu: | 60mm |
| upsweep: | 5° |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Ruskea |
| Paino: | 325g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5905334034378 |
| Valmistajan sivu: | http://dartmoor-bikes.com/ |