Reel Pro etukiekon napat ovat nimetty uudelleen Reel Expertiksi, jotta ne voidaan yhdistää uuteen Reel Expert -takakiekon napaperheeseen. Nämä ultrakevyet MTB-etukiekon napat ovat varustettu kahdella korkealaatuisella tiivistetyllä laakerilla, joissa on erikseen valittu Mobil-vesitiivis rasva ja Dartmoor-logolla varustetut LLU-täyskosketustiivisteet, jotka tarjoavat parhaan suojan mutaa ja pölyä vastaan. Reel Expert -napatta on markkinoiden kevyin gravity-etukiekon napa, ja se on myös yksi tyylikkäimmistä. Epäsymmetrinen muotoilu, jossa oikeanpuoleinen laippa on suurempi ja painoa säästävät aukot, nostaa tämän napan luokkansa parhaiden joukkoon.
| Tuotenimi: | Dartmoor Reel Expert Etukiekon napa - 6-reikäinen | 15x110mm Boost - choco |
| Valmistaja: | Dartmoor Parts |
| Tuotenumero: | DTM769699 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB |
| akseli vakio: | 15x110 mm Boost (ER) |
| jarrujärjestelmä: | 6-reikäinen levy |
| pinnapulttiympyrä (vasen/oikea): | 58/45mm |
| keskiöversio: | Eturengas |
| laipan etäisyys (vasen/oikea): | 28/43mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Ruskea |
| Paino: | 189g |
| Pinnareikien lukumäärä: | 32 |
| GTIN: | 5905334034354 |
| Valmistajan sivu: | http://dartmoor-bikes.com/ |