Perusvanteet maastopyörille, katupyörille, pumptrack-pyörille ja harrastepyörille. Shark-vanteessa on vahva kaksiseinäinen rakenne ja nastaliitos, joka kestää katupyöräilyä ja hyppyjä keskikokoisilla maastohyppyillä. Tyylikäs mattamusta eloksoitu pinta ja edullinen hinta ovat muita tärkeitä syitä harkita tämän valintaa uusiin pyörän vanteisiin. Shark-vanteet on suunniteltu sopimaan 2,1–2,5 tuuman leveyksillä oleville renkaille.
| Tuotenimi: | Dartmoor Shark Vanne - 24" | Clincher | Disc - mattamusta |
| Valmistaja: | Dartmoor Parts |
| Tuotenumero: | DTM769686 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, BMX / Dirt / Street |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 24" (507mm) |
| rengastyyppi: | Wire Bead -rengas, Taiteltava rengas |
| ERD - vanteen toiminnallinen Ø: | 485mm |
| ETRTO: | 25-507 |
| silmukat: | ei mitään |
| vanteen leveys: | 30mm |
| sisäprofiilin leveys: | 25mm |
| vanneprofiilin korkeus: | 19mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 460g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Pinnareikien lukumäärä: | 32 |
| GTIN: | 5902891372394 |
| Valmistajan sivu: | http://dartmoor-bikes.com/ |