ENVE Gravel Hex Carapace on kehitetty erityisesti kohtalaisille ja vaativille maastoille, ja siinä on panostettu kestävyyteen ja luotettavaan suojaan. Yhdistettynä vierintävastusta alentavaan kumiseokseen tuloksena on renkaa, joka yhdistää suojan puhkeamisilta suurilla nopeuksilla ja optimaalisen jarrutuskontrollin.
Erottuva HEX-pintakuvio takaa erinomaisen pidon sekä turvallisen tarttuvuuden jarrussa ja tarjoaa erityisen hallittavan ajokäyttäytymisen vaihtelevilla alustoilla. Toinen kohokohta on jatkuva Kevlar-suojaus, joka suojaa tehokkaasti sivuseiniä teräviltä kiviltä ja vaurioilta. Tämä ylläpitää luotettavuutta myös pitkillä ja vaativilla ajomatkoilla – ilman ei-toivottuja keskeytyksiä.
| Tuotenimi: | ENVE Hex Carapace Gravel Taitettava rengas - 44-622 | musta |
| Valmistaja: | ENVE |
| Tuotenumero: | ENV769670 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | Allroad / Gravel |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| ilmanpaine: | 1.5-3.5bar |
| ETRTO: | 44-622 |
| renkaan leveys: | 44 mm |
| pistosuojaus: | Kevlar Full Protection | Anti-Pinch Bumper | Chaffer Strip |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 500g |
| valmistajan tuotekoodi: | 300-1022-040 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 810165973343 |
| Valmistajan sivu: | http://www.enve.com/ |