ENVE All-Road -haarukka on kehitetty alusta alkaen erityisesti gravel- ja all-road-ajoon, ja se on räätälöity tarkasti näiden monipuolisten lajien vaatimuksiin. Akselin pituuden ja trail-arvon kaltaiset parametrit on valittu huolellisesti, jotta varmistetaan tasapainoinen käsiteltävyys, korkea vakaus ja tarkka hallittavuus erilaisilla alustoilla.
Nykyaikaiset polkupyörät asettavat korkeat vaatimukset integroinnille ja muotoilulle. Piilotetut kaapelit ja letkut ovat nykyään ratkaiseva tekijä aerodynamiikan ja esteettisyyden kannalta. ENVE IN-Route -järjestelmä on kehitetty kaapeleiden ja letkujen reitittämiseksi kokonaan runkon tai haarukan sisään, jolloin ne poistuvat tehokkaasti ilmavirrasta. Tämä vähentää ilmanvastusta ja parantaa huomattavasti pyörän aerodynaamista tehokkuutta.
Integroidusta rakenteestaan huolimatta järjestelmä on erityisen käyttäjäystävällinen ja käytännöllinen. Se ei rajoita voimansiirto-komponenttien valintaa. All-Road IN-Route -haarukka on yhteensopiva lähes kaikkien vakiovaihteistojen kanssa. Näin ollen ENVE IN-Route -järjestelmä yhdistää siistin ulkonäön korkeaan toiminnallisuuteen ja monipuolisiin käyttömahdollisuuksiin – ilman, että huollosta tai yhteensopivuudesta joudutaan tinkimään.
| Tuotenimi: | ENVE All Road In-Route Hiilikuituhaarukka - 28" | Tapered | Flat Mount - 12x100 mm - 51mm |
| Valmistaja: | ENVE |
| Tuotenumero: | ENV769666 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä, Allroad / Gravel |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| akseli vakio: | 12x100 mm (ER) |
| haarukan pituus (akselista kruunuun): | 380mm |
| haarukan siirtymä: | 51mm |
| renkaan enimmäisleveys: | 40mm |
| levyjarrun kiinnike: | Flatmount |
| levyn enimmäishalkaisija: | 160mm |
| ohjainputkimateriaali: | Hiilikuitu |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| haarukan rakenne: | Jäykkä haarukka |
| Paino: | 535g |
| valmistajan tuotekoodi: | 200-2013-107 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Ohjausputken Ø - Ylä: | 1 1/4“ |
| Ohjausputken Ø - Ala: | 1 1/2“ |
| GTIN: | 810125053702 |
| Valmistajan sivu: | http://www.enve.com/ |