Nikwax Footwear Refresh ei ainoastaan poista hajuja tehokkaasti, vaan myös irrottaa lian ja ihon rasvat, mikä vähentää hajua aiheuttavien bakteerien muodostumista, jotka vahingoittavat materiaaleja ja saumoja.
Miksi kengät alkavat haista epämiellyttävältä?
Kengät voivat alkaa haista voimakkaasti hien ja bakteerien kasvun yhdistelmän vuoksi. Tämä on erityisen suuri ongelma urheilukengissä, koska hiki kerääntyy kenkiin ja muodostaa kasvualustan bakteereille, jotka hajottavat hikiä ja ihosoluja, mikä johtaa epämiellyttäviin hajuun.
Miksi valita Footwear Refresh?
Toisin kuin perinteiset kenkädeodorantit, Footwear Refresh ei vain peitä hajuja, vaan torjuu myös niiden syyn poistamalla hajut ja niitä aiheuttavat bakteerit perusteellisesti. Tämän ansiosta kengät tuoksuvat tuoreilta pidempään, mutta ne myös kestävät kauemmin, koska bakteereilla ei ole mahdollisuutta vahingoittaa materiaalia ja saumoja.
Kuten kaikki Nikwax-tuotteet, myös Footwear Refresh on valmistettu ympäristöä kunnioittaen.
Footwear Refreshin tehokas puhdistuskaava ei sisällä biosidejä, entsyymejä tai biologisia vaikuttavia aineita, mikä tarkoittaa, että se on hellävaraisempi iholle ja ympäristölle. Nikwax on sitoutunut siihen, että luonnosta voidaan nauttia mahdollisimman pienellä ympäristövaikutuksella. Nikwax ei ole koskaan käyttänyt tuotteissaan PFAS-yhdisteitä tai aerosoleja. Pullot ja korkit on valmistettu 100-prosenttisesti kierrätetystä ja uudelleen kierrätettävästä muovista.
Voi aiheuttaa allergisen reaktion.
Aiheuttaa vakavaa ärsytystä silmille.
| Tuotenimi: | Nikwax Footwear Refresh Pesuaine - 125ml |
| Valmistaja: | Nikwax |
| Tuotenumero: | NIK769650 |
| toiminta: | Pyöräily, Retkeily |
| tekstiilien puhdistus ja hoito: | Kengät |
| sisältö: | 125ml |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Paino: | 193g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 4067729090336 |
| Valmistajan sivu: | http://www.nikwax.de |