Sports Refresh poistaa tehokkaasti hikoilun hajun, lian ja bakteerit urheiluvaatteistasi. Se auttaa parantamaan tekstiilien ominaisuuksia ja raikastamaan urheiluvaatteitasi, jotta voit tuntea olosi mukavaksi vaatteissasi pidempään.
Miksi urheiluvaatteet haisevat niin epämiellyttävältä?
Kun harrastat urheilua, kehosi tuottaa lämpöä ja kosteutta, mikä luo otollisen kasvualustan bakteereille ja saa ne lisääntymään urheiluvaatteissasi ja tuottamaan epämiellyttäviä hajuja. Tavalliset pesuaineet peittävät nämä hajut hajusteilla sen sijaan, että poistaisivat ne kokonaan kankaasta. Tämä tarkoittaa, että hajut palaavat nopeasti. Pesuaineet ja huuhteluaineet jättävät myös jäämiä, jotka heikentävät urheiluvaatteiden suorituskykyä ja vähentävät niiden kykyä kuivua nopeasti. Tämä johtaa enemmän kosteuteen, enemmän bakteereihin ja enemmän hajuun!
Miksi valita Sports Refresh?
Sports Refresh on erittäin tehokas puhdistusaine, joka poistaa hajut sen sijaan, että vain peittäisi ne. Tehokas koostumus poistaa hien, bakteerit ja lian ja varmistaa, että urheiluvaatteesi tuoksuvat raikkaalta ilman, että epämiellyttävät hajut piiloutuvat tuoksun taakse. Erityinen koostumus puhdistaa ainoastaan, vaan nopeuttaa myös urheiluvaatteiden kuivumista, mikä estää bakteerien kertymistä ja vähentää hajujen muodostumista. Näin tuoksut pidempään raikkaalta ja tunnet olosi kuivemmaksi ja mukavammaksi.
Kuten kaikki Nikwax-tuotteet, myös Sports Refresh on valmistettu ympäristöä kunnioittaen.
Sports Refreshin tehokas puhdistuskaava ei sisällä biosidejä, entsyymejä tai biologisia vaikuttavia aineita, mikä tarkoittaa, että se on hellävaraisempi iholle ja ympäristölle. Nikwax on sitoutunut siihen, että luonnosta voidaan nauttia mahdollisimman pienillä ympäristövaikutuksilla. Nikwax ei ole koskaan käyttänyt tuotteissaan PFAS-yhdisteitä tai aerosoleja. Pullot ja korkit on valmistettu 100-prosenttisesti kierrätetystä ja uudelleenhyödynnettävästä muovista.
Voi aiheuttaa allergisen reaktion.
Aiheuttaa vakavaa ärsytystä silmille.
| Tuotenimi: | Nikwax Sports Refresh Pesuaine - 1000ml |
| Valmistaja: | Nikwax |
| Tuotenumero: | NIK769649 |
| toiminta: | Pyöräily, Retkeily |
| tekstiilien puhdistus ja hoito: | Tekniset vaatteet |
| sisältö: | 1000ml |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Paino: | 679g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 4067729090312 |
| Valmistajan sivu: | http://www.nikwax.de |